Jump to content



Ποια ψηφιακή;


_daemon_

Recommended Posts

Αν και πρέπει να είναι καλή η Ζ20 (το RAM το εμπιστεύομαι και την έβγαλε πρώτη), εγώ απλά μίλησα για ποιότητα κατασκευής που αποτελεί για μένα βασικό παράγοντα επιλογής ενός προϊόντος.

Δυστυχώς σαν αίσθηση και η Ζ20 αλλά και η Ζ5 που είχα δοκιμάσει στο adorama δεν μου "γέμισαν" το μάτι. Μου άφησαν τόσο μέτρια εντύπωση που θεώρησα ότι προτιμότερο θα ήταν δώσω κάτι παραπάνω και να ανέβω κατηγορία (ήμουν στο παραπέντε να πάρω την Ζ5). Το καταραμένο το ελλατωματικό κομμάτι της Ζ20 απλά ήρθε σαν επιβεβαίωση της μέτριας εντύπωσης που μου άφησαν.

Από ποιότητα φωτογραφίας θα πρέπει να είναι καλή και το δυνατό zoom της είναι ένα μεγάλο ατού, αλλά εγώ δυστυχώς δεν πείστηκα από τα budget μοντέλα της Konica. Να επαναλάβω επίσης ότι η οθονούλα LCD εκτός από μικρή, είναι και απαράδεκτα θολή.

Φίλε _daemon_, θα σου σύστηνα να αφιερώσεις λίγο χρόνο και να πας σε κάποιο μαγαζί με φωτογραφικά είδη και να τσεκάρεις ο ίδιος 2-3 μοντέλα. Όπως καταλαβαίνεις οι ψηφιακές ανήκουν σε ιδιαίτερη κατηγορία περιφερειακών και δεν πρέπει να τις αντιμετωπίζεις σαν να είναι π.χ. κάρτες γραφικών με την έννοια ότι τις κοτσάρεις κάπου και θα τις ξεχάσεις, αλλά αντιθέτως θα τις πιάνεις κάθε φορά που τις χρησιμοποιείς. Δες ποιό μοντέλο σου κάθεται καλύτερα στο χέρι, ποιό σε βολέυει στην σκόπευση, τσέκαρε την ευκρίνεια της οθόνης κτλ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.