Jump to content



XP-120 και DFI ULTRA-D


fonzi

Recommended Posts

Στο site της thermalright λέει για την 120:

LANPARTY UT nF4 Ultra-D First PCI-e slot blocked by Heatpiples

H dfi εχει πρώτα 1 PCI-e x4 και μετά PCI-e x16 (όπου έχω και την vga).

H 120 θα εμποδίζει την 4x;

Εχει δοκιμάσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

ναι όπως και να την βάλεις( μπαίνει με δύο διαφορετικούς τρόπους διευθύνσεις ) θα καλύπτει την πρώτη pcie θύρα. τώρα τι τύπου κάρτες θα μπαίνουν στο μέλλον εκεί δεν ξέρω. ακόμα αν θες να βάλεις τις μνήμες στο 2-4 πρέπει να μην είναι πολύ ψηλές όπως κάποιες corsair γιατί δεν θα χωράνε από κάτω. αν την τοποθετήσεις με κατεύθυνση τα heatpipes πάνω μπαίνουν όλες αλλά στις θέσεις 1-3.

Link to comment
Share on other sites

ναι την έχω. και μόνο που παίρνει 12αρη ανεμιστήρα την κάνει μοναδική. ακόμα ελαφριά και σταθερή καμία σχέση με τέρατα του 1 κιλού να κρέμονται σαν δύδιμοι πύργοι. για τις επιδόσεις να είμαι ειλικρινείς δεν το έχω ψάξει παρά ελάχιστα να το συγκρίνω με το τι βγάζουν άλλες. ανεμιστήρα είχα από πριν ένα coolermaster που κυριολεκτικά δεν άκουγες τίποτα αδύναμος όμως και ανέβηκαν αρκετά οι θερμοκρασίες τώρα που καλοκαίριασε και πήρα ένα thermatake που ανεβάζει μέχρι 1800. τώρα τον έχω στα 1400 με idle 31 και full load 38.

Link to comment
Share on other sites

ο καλύτερος ανεμιστήρας 12cm σε σχέση απόδοσης/θορύβου είναι ο thunderblade της thermaltake με διαφορά. τρέχει στις 2000 στροφές και βγάζει 78 CFM με 21 dB. και με πολύ καλή τιμή στο multirama

Link to comment
Share on other sites

Η ροή πρεπει να είναι απο τον ανεμιστήρα προς την ψύκτρα ή ανάποδα;

δεν έχεις παρά να το δοκιμάσεις, είναι πολύ εύκολο να αλλάξεις ανεμιστήρα στις ψύκτρες της thermalright.

ο καλύτερος ανεμιστήρας 12cm σε σχέση απόδοσης/θορύβου είναι ο thunderblade της thermaltake με διαφορά. τρέχει στις 2000 στροφές και βγάζει 78 CFM με 21 dB. και με πολύ καλή τιμή στο multirama

τελικά αυτός ήταν που είχα πάρειhttp://www.thermaltake.com/dcfans/led/thunderblade120.htm

δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι είναι ο καλύτερος πάντως είναι τουλάχιστον αρκετά δυνατός,

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.