Jump to content



Μνημη Geil.Εντυπωσεις


Recommended Posts

Aυτο το σχεδιαζω.Εχω δει κατι ψυχτρακια στο e-shop της coolermaster αργοτερα θα τα παρω.Λοιπον νομιζω πως εφτασα το οριο της μνημης (τουλαχιστον για τη δικια μου μητρικη που μπορει να δωσει μεχρι 2,8V) οσον αφορα τα timings.2,5-3-3-5 στα 2,8V κ με αυτα πηγε σταθερα μεχρι τα 242fsb.Οταν ψυξω τα μοσφετ θα ανεβω κ σε ψηλοτερα fsb να δω που θα παει.

Δινεις ενα 32mb pi screen για να δουμε σταθεροτητα?

Link to comment
Share on other sites

Tελικα οντως εχετε δικιο.Με fsb 237 εκανα συχνα bench με το sandra , ετρεχα το prime κανα μισαωρο(σε αυτο το fsb δεν ανεβαζω τα volt του cpu κ ετσι τα μοσφετ δε ψηνονται αλλα βγαζει prime 32 λεπτα max) που κ που κ αλλες χαλαρες εφαρμογες κ αρκετο far cry ολα καλα.Ομως σημερα που η αδερφη μου εβαλε το sims2 university μετα απο λιγο ελεγε the game has crashed μπλα μπλα κ σταματησε να το λεει μονο οταν εβαλα τα timings 2,5-3-3-6.Δεν ηταν κ οτι πιο σταθερο φαινεται.Ρε πως γινεται να μην ειπε τπτ στο farcry κ να το ειπε στο sims??To farcry ειναι μακραν απαιτητικοτερο ετσι δεν ειναι?

Gorillakos τι ειναι αυτο το 32mb pi screen?Ειμαι κ φρεσκος με αυτα κ δεν ξερω κ πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον στη πρωτη φωτογραφια ενα bench με το sandra.Κατω φαινονται τα timings κ η συχνοτητα της μνημης.Το μετριο αποτελεσμα στο bench (τουλαχιστον σχετικα με κατι αλλα που εχω δει στο site) μαλλον οφειλεται στο οτι δεν ειναι dual channel.Στη δευτερη φωτο στις ιδιες συχνοτητες φαινεται γιατι δε μπορω να τεσταρω παραπανω.Κοιταχτε θερμοκρασια mosfet (αυτη δεξια απο cpu).Η θερμοκρασια cpu ειναι λογικη με τη ψυχτρα μου χωρις να ειναι σε τερμα στροφες παρα πολλη ζεστη στο δωματιο κ με αυτα τα βολτ.Οπου να ναι ομως μου ρχονται τα mosfetοψυχτρακια.Αντε να δουμε

post-2023-1442174105,8178_thumb.jpg

post-2023-1442174105,9096_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εχετε απαντησει σε κατι.Γιατι παρουσιασε προβλημα στο sims2 ενω το farcry το επαιζε κανονικοτατα για 1ωρα κ βαλε(δεν ειχε τυχει να παιξω παραπανω)?Το farcry αποτι εχω δει ειναι τοσο απαιτητικο που χρησιμοποιειται για benches καρτων γραφικων κ εμενα μου κλαταρε στο sims2????Eχω σκαλωσει λιγο μ'αυτο πως το δικαιολογειτε εσεις?

Link to comment
Share on other sites

Τα σφάλματα στις μνήμες δε σου εγγυώνται τίποτα. Μπορεί να βγάλεις κάτι απαιτητικό και η λάθος επεξεργασία να συμβεί σε άσχετη περίπτωση. Δε λέει τίποτα το πού έγινε το σφάλμα απλά ότι έγινε

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.