Jump to content


CoolerMaster Hyper 48 Silent


Iannis

Recommended Posts

Εχει κανείς αυτή την ψυχτρα??? Γνωμες

Ψαχνω τηνThermalight SP-94 (την ειχα παλια και την χάρισα) αλλα δεν την βρίσκω πουθενα για αγορα. Μάλλον δεν βγαινει ποια.

post-460-1442174101,0717_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εχει κανείς αυτή την ψυχτρα??? Γνωμες

Δεν ειδα καμμια γνωμη.

Επειδη λεω να την παρω και εγω μηπως την αγορασες να μου πεις την δικη σου?

ΕιναιΑΥΤΗ

Σαν προδιαγραφες φαινεται απαιχτη. Αλλα ισχυουν αραγε?

Σαν τιμη λιγο τσουχτερη. Αξιζει τα λεφτα της?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Γεια σας παιδιά..Έχω τεράστιο πρόβλημα με τον θόρυβο της υπάρχουσας ψύκτρας. (socket 775)

Μετά από εξαντλητική έρευνα 3 ημερών, κατέληξα στο συμπέρασμα, πως η πιο ήσυχη ψύχτρα που μπορεί να χωρέσει στην μητρική(P5LD2-VM) αλλά και στο κουτί μου είναι η Hyper48. Θα μπορώ να κοιμάμαι χωρίς θόρυβο τα βράδια..

Το θέμα είναι ότι δεν την βρίσκω πουθενά.. Στο eshop και το hacshop έχει εξαντληθεί, και μπορώ μόνο από multirama, κατόπιν παραγγελίας. Έτσι λένε δηλαδή.. Γιατί έτσι? Μα κανένα μαγαζί στην Ελλάδα να μην την φέρνει πλέον?

Δεύτερη η επιλογή είναι η silent775, αλλά θέλω να εξαντλήσω όλα τα περιθώρια να βρω την hyper48. Αύριο ίσως βγω στους δρόμους πρωί πρωί, να ψάξω όλα τα μαγαζάκια πληροφορικής στην Πάτρα..Ίσως να υπάρχει καμιά ξεχασμένη πουθενά..

Link to comment
Share on other sites

αν και το Thread ειναι παλιο, το ιδιο και η hyper48 η οποία νομίζω οτι εχει σταματησει από τη παραγωγη, γιατι δε κοτιας σε νεότερες και πολύ πιο αποτελεσματικες λύσεις ?

http://www.noctua.at/main.php?show=productview&products_id=6&lng=en&set=1

http://www.checkmate.gr/products.php?cid=70

και αν θες να βαλεις δικό σου ανεμηστήρα http://www.checkmate.gr/products.php?pid=195

Link to comment
Share on other sites

Και αθόρυβη είναι..Και πολύ αποτελεσματική είναι από όλα τα reviews και τις συγκρίσεις που έχω ψάξει..

Δεν χωράνε αυτές.. Να σε ρωτήσω κάτι.. Αν βάλω την mini typhoon, που πιάνει κατά μήκος του κουτιού, θα υπάρχει κανά πρόβλημα με το ανεμιστηράκι του κουτιού? Γιατί η ψύχτρα θα του καλύπτει την περιοχή από μπροστά του.

Link to comment
Share on other sites

τι κουτι εχεις που δε χωρανε ?!?!?!?!?!? την απαντηση για τη mini typhoon δε τι γνωρίζω αφου δε γνωριζω τις διαστασεις της, το κουτι σου αλλα και τη μητρικη σου (ισως παιζει ρόλο η φορά τοποθετησης της ψυστρας).

Link to comment
Share on other sites

H mini typhoon μπάινει κάθετα. Από την μητρική στο πλαινό φύλλο έχω απόσταση 15cm. Η mini typhoon πιάνει τα 12-13cm ας πούμε(και γενικά όποια ψύχτρα μπαίνει κάθετα με τέτοιο ύψος)..Οπότε βλέποντας την φωτογραφία καταλαβαίνεις ότι θα καλύπτει τον χώρο μπροστά από το ανεμιστηράκι του κουτιού. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν αυτό το γεγονός παίζει κάποιο ρόλο, ή απλώς δεν έχει σημασία.

ps1144425106.jpg

tokoutitoumoskyom6.jpg

Link to comment
Share on other sites

δε σε ενοχλει αυτο, ισα ισα που ο πισω ανεμηστηρας θα τραβαει το ζεστό αερα της ψυχτρας εξω.

...

ειναι παντως κριμα για 0,5 - 1 εκ. να μη μπορείς να βαλεις την noctua...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.