Jump to content



Power calibration error στο Νero


Recommended Posts

κάποτε μου συνέβη με ένα mitsumi cr4801 TE και από ότι κατάλαβα ήταν το τέλος του cd recorder. μετά αγόρασα άλλο όπως καταλαβαίνεις. βεβαια το είχα κοντά 4 χρονια ενώ εσένα είναι καινούριο σωστά?

αλλα με τα cd σoυ πεζή eee? e τότε δεν θα έχει πεθάνει!

Link to comment
Share on other sites

Μου ειχε συμβει με ενα teac, δεν δουλεψε ουτε με αλλαγη firmware ουτε με aspi drivers. Νομιζω οτι πρεπει να αρχισεις να σκεπτεσαι αντικατασταση.

Εγω παντως πηρα plextor και ησυχασα!

Link to comment
Share on other sites

Tι μαρκας δισκακι εγραφες δε μας ειπες? Δοκιμασες μηπως καμια αλλη μαρκα κι εκανε το ιδιο?

Δισκάκια mirror έκαψα dvd-r 4x

Τα έκαιγα και παλία.

Ρε παιδιά μη με απογοητέυετε, το dvdr το έχω ούτε μισό χρόνο και καίω σπάνια :009:

Link to comment
Share on other sites

To power calibration error σπανια ειναι hardware based, 99% ο οδηγος σου ειναι μια χαρα. Οφειλεται κυριως στα media που χρησιμοποιεις, αδυνατει να κανει σωστο adjustment στο laser γιατι εχει ελλειπεις/λαθος πληροφοριες για το εκαστοτε μεσο. Απλα χρησιμοποιησε αλλα media. Το οτι τα εχεις χρησιμοποιησει και στο παρελθον δε λεει τιποτα, μπορει να πετυχες bad batch η να αλλαξε ο κατασκευαστης.

Link to comment
Share on other sites

To power calibration error σπανια ειναι hardware based, 99% ο οδηγος σου ειναι μια χαρα. Οφειλεται κυριως στα media που χρησιμοποιεις, αδυνατει να κανει σωστο adjustment στο laser γιατι εχει ελλειπεις/λαθος πληροφοριες για το εκαστοτε μεσο. Απλα χρησιμοποιησε αλλα media. Το οτι τα εχεις χρησιμοποιησει και στο παρελθον δε λεει τιποτα, μπορει να πετυχες bad batch η να αλλαξε ο κατασκευαστης.

Σε ευχαριστω βρε φίλε γιατι εδω με τα όσα μου λένε έπαθα καρδιακό.. :089:

άντε και μιά καλή κουβέντα επιτέλους! :047:

Θα αλλαξω media και θα σας πω! :023:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.