Jump to content



Amd Athlon 64 3800+


Skandalf

Recommended Posts

Έχω τον επεξεργαστή Amd Athlon 64 3800+

Το CPU Clock είναι στα 200 Mhz

Ο επεξεργαστής τρέχει στα 2,41 Ghz

Αυτό είναι φυσιολογικό;

Κανένα σχόλιο;

Πρέπει να πειράξω κατι για να κερδίσω σε απόδοση στο gaming

Περιμένω απαντήσεις....

Link to comment
Share on other sites

κοιτα εχω τον ιδιο επεξεργαστη και στα default ετσι τρεχει..δεν ειναι καποιο λαθος,απλα δουλευει σε 201 fsb,αν δεις και την μνημη σου αν την εχεις σε 1:1 θα δειχνει 201.θελεις να κανεις overclocking?

Link to comment
Share on other sites

Ολες η MSI το κανουν αυτο για να βγαινουν λιγο παραπανω στα banchmark.Δεν ηξερα οτι το κανουν και η gigabyte.

Αν δεν με πιστευεις βαλε ως ρυθμιση HTT=201 και δεν θα δεις οποιαδηποτε αλλαγη στις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αν εισαι με εργοστασιακη ψυκτρα τοτε γυρω στα 2780 σε βλεπω..καπου εκει ειμαι και εγω..

2780???? Post ή Windows?Ελπίζω όχι μόνιμα ετσι δεν είναι?Με τι ρεύματα είσαι εκεί?Πρέπει να χεις πετύχει πολύ καλό κομμάτι ετσι?

Link to comment
Share on other sites

τοσο ημουν μεχρι προχτες,τωρα επανηλθα στα default.2780 με 278*10 με 1,7 Vcore και διαιρετη στις μνημες στα 166@2,85 Vdimm, γιατι οι μνημες ειναι για τα μπαζα..και 3χ ΗΤ.εβγαλε S&M αλλα οχι ολοκληρο το Stability test καπου στις 4-5 ωρες χτυπαγε λαθος!αλλα οταν το δουλευα δεν μου πεταξε ποτε μπλε οθονη ή παγωμα

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα τα clocks ειναι μια χαρα!Τωρα βεβαια δεν μπορω να καταλαβω γιατι πηρες τον 3800+ =2400 ενω ενας 3000+=1800 ανεβαινει ΑΝΕΤΑ μεχρι τα 2400 με μαμα ψυξη.

Χωρις extra τασεις και ιστοριες.Επισης σου μενουν και 200 euro στην τσεπη.....!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.