Jump to content



Επιλογή (οχι καινούριας) κάρτας.


Kheadas

Recommended Posts

Επείγομαι (Δευτέρα-Τρίτη να παραγγείλω, οχι αργότερα) να αγοράσω vga για ενα σύστημα 1.5 - 2 ετών. Την θέλω φτηνή, αλλά όχι τελείως μάπα. Σκέφτηκα 9800pro, γύρω στα 130-140. Έμα8α πως υπάρχει το ενδεχόμενο αναβάθμισης μιας 9800se σε 9800pro, όμως, και έτσι θα μπορούσα να γλιτώσω ενα εικοσάευρο. Ισχύει όντως; Δεν είχα πολύ χρόνο να το ψάξω.

Γενικά, είμαι μεταξύ 9800se 128, 9800se 256 και 9800pro 128.

Τί να χτυπήσω ρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

.......και σιγουρα καλυτερες απο 9800 pro...αν κανω λαθος πειτε μου!

Kάνεις λάθος.... διότι όπως ο ίδιος είπες...δεν είναι GT

@Covenant ..9800pro για σίγουρo απότέλεσμα στην τιμή που θες.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να παρεις την 6600 και να της ανεβασεις χρονισμους, θα ειναι λιγο χειροτερη απο την GT αλλα θα εχεις ενα καινουργιο chip με οσα πλεονεκτηματα εχει αυτο. Υπαρχει και η περιπτωση της 6200 για να μην ξοδευεσε και με mod γινετε 6600 (αφου ολες οι αυτες φορανε τον πυρηνα των 6600GT με την διαφορα οτι οι μνημες ειναι DDR και οχι DDR3). Αυτο απ'οτι διαβασα ειναι για pci-e αλλα μπορει να γινετε και σε agp, αν γνωριζει καποιος ας το πει.

Link to comment
Share on other sites

Kάνεις λάθος.... διότι όπως ο ίδιος είπες...δεν είναι GT

καρτα νεας γενιας που απο χρονισμους μπορει να γινει σχεδον ισαξια μιας 6600GT και δεν ειναι καλυτερη απο 9800pro??να μου λεγες 9800XT να το δεχομουν αλλα οχι αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.