Jump to content


mobo τελος μαλλον


jonnis

Recommended Posts

έκανα μια μικρή ******* "προσπαφισα" να βάλω καλώδιο δικτύου για lan στην κάρτα την ώρα που δούλευε το μηχάνημα αποτέλεσμα να φύγει η κάρτα από τη θέση της και ο υπολογιστής σταμάτησε να βλέπει συσκευές pci όσες ήταν συνδεμένες στην mainbord. Εκανα "ξαναεγκατασταση" τα XP έβαλα και driver αλλα πάλι δεν βλέπει τις συσκευές το μηχάνημα ξεκινα και λειτουργεί κανονικά απλά δεν βλέπει κάρτα "δικτυιου" και tv tuner :073: θα σκάσω τι έχει γίνει? Η mainbord είναι μια abit c-7g και έχει 3.2 mgz pentium kai 2 module 1024mb tis kingston help plz

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,σφίξε προσεκτικά τις κάρτες πάνω στις pci και άνοιξε πάλι τον υπολογιστή.Αν δεν γίνει τίποτα,δοκίμασε να κάνεις εναλλαγές μεταξύ των καρτών.ΟΚ?Μου έχει συμβεί και εμένα!

Link to comment
Share on other sites

Κάνε 2 πράγματα...

1.Βγάλε τις κάρτες πάνω από το pc και ξεκίνα το έτσι .

2.Βάλε τις κάρτες μια μία κάθε φορά σε διαφορετικό pci από αυτό που ήταν πρίν και δες αν την αναγνωρίζει η μητρική...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μιας και δεν υπάρχει νεότερο το θέμα κλειδώνει εδώ. Ευχαριστώ όλους όσους συμμετείχαν.

Αν για κάποιο λόγο χρειαστρεί να ανοιχτεί για κάποια ενημέρωση στείλτε μου ομ να επιλειφθώ άμεσα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.