Jump to content



Δίσκος με bad clusters


sa1901

Recommended Posts

Δοκίμασε το HDD Regenerator... Αν δεν τα φτιαξει αυτό τότε είναι από μηχανική βλάβη οπότε η χρήση του είναι μόνο για τόποτα temp αρχεί , όπως πχ το temp αρχείο του Νερο , πχ DVDcopy κλπ κλπ....

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να κανεις ενα back υp και να τον φορμαρεις.

Αν και παλι τα βγαζει αυτα γιατι εγω δε πιστευω μια τα προγραμματα, οχι και να τον πεταξεις...ξερεις..:p

Link to comment
Share on other sites

Αντίο.... πόσα GB ειναι και ποσων χρονών? Έχει πάει δημοτικό?

Western Digital 20GB δίσκος παραγωγής 2001

Δοκίμασε το HDD Regenerator... Αν δεν τα φτιαξει αυτό τότε είναι από μηχανική βλάβη οπότε η χρήση του είναι μόνο για τόποτα temp αρχεί , όπως πχ το temp αρχείο του Νερο , πχ DVDcopy κλπ κλπ....

Θα το δοκιμάσω.

Εγω λεω να κανεις ενα back υp και να τον φορμαρεις.

Αν και παλι τα βγαζει αυτα γιατι εγω δε πιστευω μια τα προγραμματα, οχι και να τον πεταξεις...ξερεις..:p

Όλα αυτά είναι μετά από format. :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι παλιός δίσκος, όπως λένε και τα παιδιά πιο πάνω δοκίμασε με κάποιο πρόγραμμα όπως το HDD Regenerator, Αν πάλι δεν είναι οκ δοκιμασε και με linux και αν και παλι δεν ειναι ΟΚ κράτα τον για προσωρινά αρχεία ή offline backup.

Link to comment
Share on other sites

Έτρεξα το Data Lifeguard Tools και τα αποτελέσματα φαίνονται στην εικόνα.

Τώρα τρέχω το HDD Regenarator, το οποίο δείχνει να τα πηγαίνει καλά.

46 bad - 46 recovered και συνεχίζει .. :051:

post-21-1442174126,7384_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tελικά μετά από 9 ώρες το HDD Regenerator ολοκληρώθηκε. 3575 bad sectors διορθώθηκαν.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι ότι με δεδομένο αυτό το ιστορικό, ο δίσκος τώρα θεωρείται επίφοβος ή λέμε ότι όλα διορθώθηκαν και θα συμπεριφέρεται καλά από εδώ και πέρα;

post-21-1442174128,2396_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.