Jump to content



Nvidia 77.72 drivers??? bug??


Papas

Recommended Posts

Καλισπερα σε ολους!! Εβαλα χτες τους νεους drivers πανω σε μια :070: 6800GT MSI και προσεξα οτι ολα τα video απο media player kαι winamp τα δειχνει με ασπριλα οπως επισης κ στο tv tuner μου ασπριλα με λιγο αρνητικο χρωμα. :118: Δεν θυμαμαι κ την προηγουμενη εκδοση που ειχα τι αριθμο ειχε για να ψαξω να την κατεβασω μιας κ αυτη η εκδοση καπιο bug θα εχει. Βετα. Ειχε κανενας το ιδιο προβλημα?

ΥΓ: Κουβεντα να γινετε!!! :111:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειχα το ιδιο προβλημα με τους καινουριους οδηγους στην Fx5600Xt μου.Ξαναεβαλα τους παλιους που ειχα (71.89) και δεν υπαρχει κανενα προβλημα τωρα.Θα σου συνηστουσα να κανεις το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα ειχα κ εγω και με τα video κ με Overlay απο tv-tuner.

Δε καθησα να τα ρυθμισω καλα αλλα στα video διορθωθικε.

attachment.php?attachmentid=7046&stc=1

Παιξτε λιγο με τις ρυθμισεις και θα γινει jet :)

post-74-1442174130,4056_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι των 77.82 drivers, προφανώς bug. Το είδα καί σε XP x64 καί σε 32-bit.

Λύνεται εάν δηλώσετε video output όχι σε standard DirectX overlay αλλά σε 2D texture overlay.

Άρα:

Στο Media Player Classic Unicode στο Options -> Output βάλτε Use texture surfaces and render video in 2D.

Στο VideoLAN Player στο Settings -> Preferences -> General Settings > Video βάλτε Video Output Module -> OpenGL video output.

ΥΓ: Το πρόβλημα υπάρχει καί στο VirtualDub 1.5.10 όταν είναι σε κατάσταση Preview και με ενεργοποιημένο το DirectDraw Acceleration.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.