Jump to content



ΑΜΑΝ ΠΟΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ CATALYST


hydrogen_factor

Recommended Posts

Εχω δοκιμασει τα παντα απο drivers catalyst, zeropoint, unian ,omega, ngo αλλα τιποτα μετα απο περιπου 10 min τα παιχνιδια κολανε, με vpu errors kai Xxxx μυνημα error για τη μνημη.

Τι θα γινει επιτελους με την ati εχεται ακουσει τιποτα για αυτα τα προβληματα και αν λυνονται. Ισως να φταιει το gpu 9600 xt.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να κανεις disable στο ccc απο το smartgart τα εξης :

1) agp read

2) agp write

3) agp fast write

ειχα και γω vpu errors και κολληματα στα παιχνιδια και οταν εκανα αυτες τις κινησεις η καρτα δουλεψε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

τροφοδοτικο εχω το herolchi 550 w

Εβαλα τη παλια μου καρτα gts2 pro . Ολα διορθωθηκαν δεν εμφανιστικε κανενα προβλημα αρα κατι παιζει με την καρτα. Υπαρχει μηπως κανενα porgram για να την ελεγξω. Μπορω να την παω πισω λογω εγγυησης και να μου δωσουν μια nvdia. Ti να τους πω οτι επαθε?

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το ccc το smartgart το εκανα uninstall δωσε αν μπορεις περισσοτερες λεπτομεριες για τα :

1) agp read

2) agp write

3) agp fast write

Ναι η καρτα η προηγουμενη ειναι nvidia

To chipset ειναι το nforce3 ultra

Link to comment
Share on other sites

οκ τα καταφερα με τις συμβουλες σας. Στο smartgart γραφει AGP x1. Ειναι οκ αυτο δεν πρεπει να ειναι 8. Οταν το κανω 8 κσανα παλι πηγαινει στο 1.

1x ειναι πολυ λιγο, σιγουρα το βαζεις στο 8χ και με apply & restart πηγαινει παλι στο 1χ?

αν δεν καταφερεις κατι στο smartgart προσπαθησε απο το bios.

Link to comment
Share on other sites

Στο bios ειναι στο 8. Ομως οταν ειχα βαλει την καρτα της nvdia και μετα την εβγαλα στο προγραμμα driver cleaner ειχα αφαιρεσει ολα τα nvdia αρα κατι θα εκανα στο chipset, θα το ξαναβαλω και θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.