Jump to content



512Mb DDR PC3200 Mushkin Dual Channel kit


healer

Recommended Posts

Παιδες σκεφτομαι να παρω αυτο: 512Mb DDR PC3200 Mushkin Level2-2-2 Rev.2 Dual Channel kit. (http://www.pc-memory-upgrade.co.uk/new-prod/mushkin-pc3200-level2-rev2.asp) Εχει Samsung TCCD chips. Θα μπει σε athlon με nf2. Απο το pc-memory-upgrade βγαινουν 89 Ευρω με τα μεταφορικα μεσα. Επειδη δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα με το θεμα μνημες, πως σας φαινονται? Να τις παρω?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδες σκεφτομαι να παρω αυτο: 512Mb DDR PC3200 Mushkin Level2-2-2 Rev.2 Dual Channel kit. (http://www.pc-memory-upgrade.co.uk/new-prod/mushkin-pc3200-level2-rev2.asp) Εχει Samsung TCCD chips. Θα μπει σε athlon με nf2. Απο το pc-memory-upgrade βγαινουν 89 Ευρω με τα μεταφορικα μεσα. Επειδη δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα με το θεμα μνημες, πως σας φαινονται? Να τις παρω?

Αχχχχ.....Τι τα'θελε η μανα σου , τα συκα , τα καρυδια....... :019: :019:

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ενα "μικρο" ατυχημα κατα την τοποθετηση και εστειλα το mobo στον Αγιο Πετρο (assembled in malaysia - killed in Korinthos) :059:

Λεπτομερειες δεν λεω γιατι θα εκτεθω ανεπανορθωτα..

Αυτη την στιγμη τις εχω δανεισει σε φιλο οπου παιζουν στα 216 2-2-2-5.

Οταν φτιαξω το συστημα θα βρω τα ορια τους και θα ποσταρω στο αντιστοιχο thread.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι διαβάζοντας εδώ μέσα έχεις καταλάβει ότι οι ΤιΣιΣιΝΤΙ δεν είναι για 2-2-2

Οπως λεω και στο αρχικο μου post δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα με το θεμα, απο την στιγμη που δουλευουν εκει γιατι οχι?

ΥΓ. απο ταση τους εχω δωσει 2.75V το οποιο ειναι ψηλο αλλα οχι και extreme (νομιζω...)

Link to comment
Share on other sites

Οπως λεω και στο αρχικο μου post δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα με το θεμα, απο την στιγμη που δουλευουν εκει γιατι οχι?

ΥΓ. απο ταση τους εχω δωσει 2.75V το οποιο ειναι ψηλο αλλα οχι και extreme (νομιζω...)

με τόσα volt πάνε 280+ με 2.5-3-3... τα tccd

Link to comment
Share on other sites

Στο συστημα του φιλου μου που τα εχω τωρα το 216 fsb ειναι το οριο οποτε τα εβαλα εκει για να ειναι 1:1 και εσφιξα τα timings οσο με επαιρνε. Οταν φτιαχτει το δικο μου που δεν θα με περιοριζει τοσο το mobo και η cpu θα μπορω να πειραματιστω..

Link to comment
Share on other sites

Παντως εαν το παρακανεις μπορεις καλληστα να ανοιξεις μια σουβλακερι... :005: :005: :005:

grill.gif

Για πιο γρηγορο αναμα , βαλε προσαναμα τις mushkin ...... :044: :044: :044:

( Οταν γινουν τα σουβλακια , πες να φερω και τις μπυρες....) :106: :106:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.