Jump to content



Ένας εκτυπωτής – Δύο υπολογιστές;


htanso21

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Μία ερώτησούλα...

Θέλω να συνδέσω δύο υπολογιστές στον εκτυπωτή μου.

Δηλαδή τον desktop και τον laptop...

Γενικά αυτό που θέλω να κάνω είναι να μην βγάζω το usb του εκτυπωτή από το ένα pc για να το βάλω στο άλλο, αλλά να είναι μόνιμα στο desktop και να υπάρχει ακόμα ένα καλώδιο για να βάζω τον laptop όποτε το χρειάζομαι.

Μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο;

Σας ευχαριστώ πολύ.

Φιλικά Θανάσης.

Link to comment
Share on other sites

Χμ... μόνο έτσι; Δεν υπάρχει ας πούμε ένα πραγματάκι που να δέχεται δυο usb και να βγάζει ένα ;

Γιατί αν είναι για δίκτυο και τέτοια... καλύτερα να βγάζω το καλώδιο από τον ένα και να τον βάζω στον άλλο.

Πάντως σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπαρχει τετοιο πραγματακι...

Ισως καποιος αλλος φιλος ξερει κατι παραπανω, ποτε δεν ξερεις. :)

Υπαρχει σιγουρα συσκευουλα που βγαζει 1 σε 4 usb ports πχ, για τα pc που δεν ειχαν αρκετες usb ports παλιοτερα αλλα δεν ξερω αν αυτο θα σου κανει δουλεια αν το συνδεσεις στον εκτυπωτη...

Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολο το βλέπω να κάνει αυτή η συσκευούλα, γιατί το βύσμα που πάει στο υπολογιστή (εκτυπωτή) είναι μεγάλο ενώ αυτό που πάει στον εκτυπωτή είναι το μικρό.

Με βλέπω να παίρνω ένα δεύτερο καλώδιο usb και απλά να βγάζω το βύσμα πίσω από τον εκτυπωτή που πάει στο desktop και να βάζω εκείνο που πάει στο laptop...

Anyway σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορά το ακουω τέτοιο πράγμα! και δέν θα συγκρούονται τα δεδομενα στον εκτυπωτη?απο που θα πέρνει την σειρα?

Αν θέλεις κάνε το πείραμα φίλε και πές μας τα αποτελέσματα...

Link to comment
Share on other sites

λογικα δεν θα δουλεψει για τον απλο λογο οτι δεν εχει καμια σχεση το usb σε το δικτυακο switch,και ο λογος ειναι προφανως η τροφοδοσια..

Η τροφοδοσία γιτατί?

Δεν είναι usb hub... Ακριβώς το αντίθετο usb switch. Αν διαβάσεις το link που δίνω παραπάνω τα γράφει αρκετά αναλυτικά...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.