Jump to content



Σημερα το βραδυ λεω να κλεισω τον υπολογιστη....


vazelo1442169074

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply
απλα και στατιστηκα μονο να το δουμε, υπαρχουν περισσοτερες πιθανοτητα να την παθεις την ζημια αν τον αφηνεις μια ζωη ανοιχτο απο το να τον κλεινεις που και που.

Αν έχεις το PC πάνω σε UPS, οι πιθανότητες να πάθει κάτι αν τον ανοιγοκλείνεις είναι περισσότερες.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικα ποσα μερονυχτα μπορει να μεινει ανοικτος ενας υπολογιστης?? Εγω τον εχω απο Δευτερα βραδυ κ λεω σημερα το βραδυ να τον ξεκουρασω... Μηπως παιζω με την φλογα??Προσφατα ενα τροφοδοτικο το εβγαλα off...

Έλα; Πόσο....

Έλα ρε συ εγώ τον είχα 1.5 μήνα συνεχόμενα ανοιχτό ενω έλειπα απο το σπίτι κατα τη διάρκεια των καλοκαιρινών διακοπών να κατεβάζει αβέρτα...και ανησυχείς για 4-5 μέρες;

Link to comment
Share on other sites

Sorry ρε Αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω

Άμα είναι πάνω σε UPS δεν έχει πρόβλημα από άποψη ρεύματος. Οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα όσο και αν τον αφήσεις ανοιχτό λόγο ρεύματος. Επίσης όταν το pc δουλεύει κρατάει κάποιες σταθερές θερμοκρασίες. Αν δουλεύει συνέχεια έχει λιγότερες πιθανότητες να πάθει ζημιά από την εναλαγή θερμοκρασιών. Αλλά μιλάμε για κάτι σπάνιο επίσης.

Link to comment
Share on other sites

Κάνει 2 πράγματα: 1) Φαντάσου το σαν μία μπαταρία, που σου δίνει ρεύμα για κάποια ώρα ώστε να σώσεις την δουλειά σου 2)τα καλά έχουν και σταθεροποιητή τάσης, που σε προστατεύει από τις διακυμάνσεις του ρεύματος, που μπορεί να σου κάψουν το pc

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.