Jump to content



Vmods...


F i L1442169120

Recommended Posts

Ρε τ' ειν' τουτο?????

Εκει που νομιζα οτι επειδη κανω overclocking ειμαι super douper ξαφνικα αρχιζω να καταλαβαινω οτι το overclocking το κανει και κυρα Μαρω στο κουτσοχωρι....

Γι'αυτο λοιπον αποφασισα να ασχοληθω με το αθλημα του vmoding....

Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω τιποτα!!!!

Γι'αυτο οποια βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη............

Εγω αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι πως αυτοι που τα κανουν αυτα πως καταλαβαινουν απο που θα τραβηξουν τα καλωδια???!!!!

Επιπλεον μηπως ξερετε που μπορω να βρω τετοιο υλικο στο internet(tutorials κατα βαση...)

Βρηκα καποια πραγματα για την μητρικη μου αλλα δεν καταλαβαινω γριιι!

Να δειτε τα και αν μπορει καποιος να μου εξηγησει θα το εκτιμουσα παραπολυ.....

1

2

3

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που κοίταξα είναι βολτμοντ για το τσίπσετ . Αυτό που κάνει είναι να τσιμπάει το ρεύμα προσδωκώντας σε σταθερότερη λειτουργία του συστήματος όταν πρόκειται για υπερχρονισμό. Γενικά όταν υπερχρονίζεις και θες κι άλλο καποια στιγμή θα φτάσεις σε σημείο που δε θα ανεβαίνει αν δε δώσεις ρεύμα . Τα βολτ μοντς το κάνουν μάνιουαλι όπου δε γίνεται πιο αυτοματοποιημένα (ΒΙΟΣ)

Link to comment
Share on other sites

Μην απογοητευεσαι ρε...Υπαρχουνε 5-10 ανθρωποι που ξερουνε "τι" κανουνε και "γιατι" το κανουνε, και υπαρχουνε και κατι χιλιαδες που απλα ακολουθουνε οδηγιες απο αυτους τους 5-10...

step 1... step 2.... κλπ Λιγοι "modders" ανακαλυψαν το mod. Οι περισσοτεροι απλα εμαθαν "πως γινεται?" και "τι κανει?" και το εκαναν.

Μελετη χρειαζεται σε πρωτη φαση και μετα Σταθερο χερι με το κολλητηρι...

Αν σου λειπει κατι απο τα 2 παραπανω ανεβαινεις κατα.... Ηλιουπολη μερια!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

σκέψου μονο ότι υπάρχει μεγάλη περίπτωση να κλαις και hardware αν αρχίσεις τα mod, αν αντέχεις το τίμημα ξεκινα του εμπειρία είναι και δεν θα σου κάνει κακό να μάθεις :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.