Jump to content



Ψηφιακή Μέχρι 350 ευρώ(πουλα)!!!!


tary2005

Recommended Posts

ρε c's η canon ανακοίνωσε άλλες 2 καινούργιες μηχανές.......... τι λέτε για την Α620???? για δείτε χαρακτηριστικά και πείτε μου άν αξίζει για 350 €??????? ευχαριστώ και πάλι για την ατελείωτη βοήθεια.....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την Ixus50 έχω και είναι άψογη. Εγώ προσωπικά δεν θέλω να κουβαλάω μια "Γουμούτσα" απο δώ και απο κεί. Μεγάλη φωτογραφική θα έπαιρνα μόνο αν πήγαινα κάπου ειδικά για φωτογραφίες.

Η Ixus χωράει στο τσεπάκι ή στο πορτοφολάκι άνετα και μπορείς να τη κουβαλάς άνετα παντού χωρίς να καταλαβαίνεις βάρος. Όσο για την ποιότητά της(και κατασκευή και φωτογραφία)είναι πάρα πολύ καλή και έχει αρκετές επιλογές. Εμένα το 3x Zoom μου αρκεί.

Δική σου απόφαση είναι: Θυσιάζεις Zoom για Μέγεθος και Βάρος.

Edit: Τώρα που το είδα η A95 μέχρι 3x οπτικό Zoom έχει....για ποιό λόγο να προτιμήσεις τη "Γομάρα" απο την Ixus50 δεν καταλαβαίνω.

P.S Κοίτα την Ixus 55...είναι σχεδόν ίδια με την Ixus 50 αλλά με μεγαλύτερη οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

ρε c chris2004 η ixus είναι όλα τα λεφτά δε λέω... αλλά η Α620 άν είδες έχει 1)7.1 ΜΡ

2)flip-out οθόνη 3)4Χ Ζοοm Τώρα το μόνο χαρακτηριστικό που ερευνώ είναι η αυτονομία της μπαταρίας.. και έμαθα ότι.. η μεν ixus μπορεί να τραβήξει 150 -200 συνεχόμενες φωτογραφίες... η δεν Α620 με μπαταρίες Νι-ΜΗ 2600 μπορεί να τραβήξει εώς και 400 αλλά έτσι μου είπαν δεν είμαι και πολύ σίγουρος... αν κάποιος βρεί κάτι ας ειδοποιήσει... ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως...

Link to comment
Share on other sites

sony p200. 7.2Mpixels και πολύ καλό DSP.Μικρό μέγεθος και πολύ καλό ccd για την τιμή της.

Tα 7.2 της Sony είναι effective. Δεν είναι δηλαδή πραγματικά στα 7.2 αλλά κάνει κατά κάποιο τρόπο Προσομοίωση. Τα πραγματικά είναι πολύ χαμηλότερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την Ixus50 καμια 200αριά τραβάω ανοιγοκλείνοντάς τη και το μεγαλύτερο ποσοστό με φλάς. Στους Maiden έβγαλα 100 φωτό θυμάμαι και τράβηξα και 20 λεπτά Video.

7.1 MP Νομίζω είναι υπερβολικό....εδώ είναι υπερβολικά τα 5MP...εκτός αν θέλεις να εκτυπώνεις σε χαρτί Α2!!!

Για τη Flip out οθόνη...χρήσιμη είναι...αλλά προτιμώ το μικρό μέγεθος απο το να έχω Flip out

A....η IXUS 55.. έχει 2.5' οθόνη υπόψη....ενώ η Α620 έχει 2.0 -όπως και η Ixus50

Πάντως ένα σου λέω η Ixus 55 με τη μπαταρία μέσα μαζί με μιά μπαταρία καβάτζα είναι πιό ελαφριά απο την Α620 με τις μπαταρίες και κρατάνε ίδιο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Μην είσαστε θύματα του εμπορίου, δεν μετράνε πάντα τα pixel, αλλά το σύνολο στην ποιότητα της φωτογραφίας!

Τι και αν έχω μια με 10mpixel μηχανή αλλά δεν έχει ωραία ρεαλιστικά χρώματα, δεν κάνει σωστό focus κλπ κλπ? απλά θα μου δείνει μεγαλύτερη σε όγκο πληροφορία για την φωτογραφία ( αλλά αν τα υπόλοιπα δεν κάνουν καλά την δουλεια τους θα είναι στην ουσία σαβούρα πληροφορία...)

Link to comment
Share on other sites

Μια ψήφο και απο εμένα για την P-200. Την χτύπησα πριν απο κανα 1,5-2 μήνες ως αντικαταστάτη της P-73 που είχα. Η μέρα με την νύχτα ειναι σε σχέση με την προηγούμενη. Πολύ καλές φωτογραφίες, ζωντανα χρώματα, μικρή σχετικά σε μέγεθος και πολυ καλή αυτονομια. Την ειχα παρει 325€ απο ενα μαγαζι στην στουρναρη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τσακάλια..... ρε c's δεν μπορω πουθενά να βρώ την canon A620 στην ελλάδα και οχι απο pixmania. μονο ο κατερέλος την έχει αλλα την θέλω μες την βδομάδα. αν βρεί κάποιος κάτι ας ειδοποιήσει.... ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.