Jump to content



Χρειαζομαι μνημη ε?


Jason1442169106

Recommended Posts

Αυτη τι στιγμη το συστημα μου εχει 512mb μνημη.Σε ζορικα παιχνιδια, ειδικα Doom3,Half Life2 κανει κατι μικροκολληματα μισου με 2 δευτερολεπτων κ το λαμπακι του σκληρου αναβοσβηνει συνεχεια (που σημαινει οτι χρησιμοποιειται γιατι μαλλον δε φτανει η μνημη).Χρειαζομαι σιγουρα κ αλλη μνημη η φταιει κατι αλλο?Θεμα καρτας γραφικων,επεξεργαστη δεν τιθεται γιατι τα θεωρω υπεραρκετα αυτα που εχω.Τι λετε να τσιμπησω αλλη μια ιδια 512?

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα ήταν να ανέβεις στο 1 γίγα. Πάντως όταν παίζεις παιχνίδια φρόντιζε να απενεργοποιείς οτιδήποτε άλλο μπορεί να απασχολεί το σύστημα (firewall κτλ). Ρίξε και μια ματιά στις processes. Όσο πιο πολύ τις κατεβάσεις τόσο καλύτερα.Με λίγη προσπάθεια μπορείς να τις κατεβάσες κάτω από 19.

Link to comment
Share on other sites

Σε Ιdle πιασμενα γυρω στα 270-290.Εχω δοκιμασει να απενεργοποιω αντιvirus firewall κ λοιπα αλλα κ παλι τα εκανε τα κολληματα(αν και λιγο λιγοτερο)

κανονικα δεν θα επρεπε να πιανεις τόσο πολυ...

επρεπε να εχεις γυρω στα 220-240 για να εισαι οκ...

οπότε το προβλημα ειναι καθαρα μνημη...

και πιστευω πως με αλλη μια 512 θα εισαι τζι τζι...

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τι στιγμη το συστημα μου εχει 512mb μνημη.Σε ζορικα παιχνιδια, ειδικα Doom3,Half Life2 κανει κατι μικροκολληματα μισου με 2 δευτερολεπτων κ το λαμπακι του σκληρου αναβοσβηνει συνεχεια (που σημαινει οτι χρησιμοποιειται γιατι μαλλον δε φτανει η μνημη).Χρειαζομαι σιγουρα κ αλλη μνημη η φταιει κατι αλλο?Θεμα καρτας γραφικων,επεξεργαστη δεν τιθεται γιατι τα θεωρω υπεραρκετα αυτα που εχω.Τι λετε να τσιμπησω αλλη μια ιδια 512?

ναί, χρειάζεσαι.

εγώ από την άλλη παρόλου που "χρειάζομαι" δεν αξίζει γιατί έχω rdram (4*128) και όλα τα slots είναι πιασμένα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.