Jump to content



Post your desktop!!


Recommended Posts

απλα μοιαζουν με windows...

πιθανον να ειναι berlyn(ή οπως γραφεται δεν ξερω...)

πολυ εντυπωσιακο οτι και να ειναι τελικα!

Ελάτε ρε παιδια που ΔΕΝ ειναι παράθυρα!

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showpost.php?p=316395&postcount=284 ετσι ειναι το beryl (πλέον compiz)

Αφήστε που ποιος θα έκανε το λίνουξ να μοιάζει με παράθυρα? :046:

Link to comment
Share on other sites

Ελάτε ρε παιδια που ΔΕΝ ειναι παράθυρα!

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showpost.php?p=316395&postcount=284 ετσι ειναι το beryl (πλέον compiz)

Αφήστε που ποιος θα έκανε το λίνουξ να μοιάζει με παράθυρα? :046:

εχω να μαθω ακομα 9.000.000.000.000 πραγματα ακομα για τα pc....:087:

υπαρχει κατι για να αρχισουμε και εμεις οι ενδιαφερομενοι να κανουμε αυτο που εκανε ο panoc?

sorry για το off topic αν θελεται σβηστε το :001:

Link to comment
Share on other sites

Δεν βελτιώνει καθόλου την παραγωγικότητα οπότε άχρηστο ...

Πέραν του οτι ειναι προσωπικές απόψεις και το οτι μπορεί να διαφέρουν αναλογα τον χρήστη και την χρήση εμένα μου αρέσουν τα παρακάτω:

1.Το alt-tab,γιατι ειδικά με μεγάλο preview και live μάλιστα ειναι πολύ παραγωγικό.

2. Ο κύβος και τα multiple desktops επισης ειναι μεγάλη ευκολία.Εχεις πολλά ανοιχτά και δεν "πιανουν χώρο" και δεν χάνεις και τον μπούσουλα.

Τώρα ....οπως τα δεί και τα δουλέψει κανεις....

Link to comment
Share on other sites

yom'd3d λεγεται κ αποψη μου οτι ειναι μουφα κ αχρηστο

το desk space ειναι, το yodm σσταματησε να αναπτυσετε μιας και αγορααστηκε.

Δεν βελτιώνει καθόλου την παραγωγικότητα οπότε άχρηστο ...

εξαρταται το πως δουλευεις.

εγω εμαθα να δουλευω με πολλαπλα desktops και 2αδες ανοικτα παραθυρα απο το linux. Βρισκω τα πολλαπλα desktop υπερβολικα παραγωγικα και γρηγορα απο το να ταραζομαι στα κλικ στη taskbar.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
http://madcatmk254.deviantart.com/art/1200x1600-79971630

Έτσι ήταν τα win πριν λίγο καιρό.. τώρα είναι πολύ χάλι για screenshot :p

πως σε βολευει η οθονη ορθια? οταν παιζεις παιχνιδια ή βλεπεις ταινιες γυρνας την οθονη παλι ισια?

Link to comment
Share on other sites

πως σε βολευει η οθονη ορθια? οταν παιζεις παιχνιδια ή βλεπεις ταινιες γυρνας την οθονη παλι ισια?

Με ορισμένα παιχνίδια παίζω και κάθετα (World in conflict, LFS) αλλά κυρίως τη γύρισα λόγω Photoshop.

Μετά από κάποιες ώρες χρήσης συνηθίζει και το μάτι (στην αρχή σε πιάνει ναυτία) αν και για μερικά sites μπορεί να θελήσεις να τη γυρίσεις, κάτι που είναι 90 μοίρες και ένα shortcut στο πληκτρολόγιο μακριά.

Για τα περισσότερα sites δε, είναι λουκούμι! Να φανταστείς, σε 1200x1600 στο google ξεχνάς τι σημαίνει scrolling :098:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.