Jump to content



thermaltake silent tower


daffyrho

Recommended Posts

χαιρετω τα παιδια του φορουμ μετα απο πολυ καιρο λογω φορτου εργασιας.

η ερωτηση ειναι η εξης:

εχω μια thermaltake silent tower η οποια δουλευε στοω παλιο μου athon XP μεχρι που μπηκε η υδροψυξη.:035:

λεω να την βαλω στον καινουργιο Χ2 4400+.

θα εχω διαφορα σε σχεση με την μαμα ψυκτρα?αυτη την στιγμη νορμαλ εχω 53οC και στο δωματιο 27οC.

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν κάνει υπερχρονισμό τι να την κάνει την υδρόψυξη στον άθλονα που έρχεται και χειμώνας? Από ό,τι καταλαβαίνω η silent tower κάθεται και η τδρόψυξη δουλεύει οπότε θα είναι και πιο εύκολο

Link to comment
Share on other sites

η υδροψυξη δουλευει στον αλλο υπολογιστη(athlon xp 2000+@2163Mhz).

τελικα να την βαλω?και οι δυο εχουν heatpipes απλα η thermaltake ειναι πιο μεγαλη και πιο αθορυβη.

θα κανω oc και στον χ2 αλλα οχι ακομα,σε 2 μηνες περιπου θα αρχισω που θα φτιαξω δευτερη υδροψυξη

Link to comment
Share on other sites

Η ψυκτρα των Χ2 δεν ειναι και μικρη . Καθε αλλο θα ελεγα .

Θα εχεις κατι καλυτερο με τη thermaltake , αλλα ποσο αξιζει τον κοπο ? Απο οτι διαβασα πρεπει να ξηλωσεις μητρικη και να αλλαξεις backplate ...

Εκτιμω περιπου 6-8 βαθμους διαφορα .

Αν παλι δεν θες να "ταλαιπωρηθεις" , περιμενε σε δυο μηνες που θα στησεις την υδροψυξη σου και θα δεις κατι ουσιαστικο .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.