Jump to content



Eρωτηση σχετικα με 1693s.....


loner

Recommended Posts

Ανάλογο περιστατικό έχω αντιμετωπίσει με το dvd/cdrw που έχω στον laptop.Δισκάκια άδεια, του εμπορίου, ανεξαρτήτου μάρκας, τα καίει εώς 24x, ενώ δισκάκια cdrw που τα έχω διαγράψει και πάω να τα γράψω ως απλά cd, τα καίει με 52x.Το μηχάνημα είναι ένα PHILIPS CDRW/DVD CDD5263 Combo drive.Δεν έχω βρει το γιατί το κάνει, απλώς έχω συμβιβαστεί με την ιδέα.
Δεν υπαρχει περιπτωση να καιει επανεγγραψιμα μεσα με 52χ - No way. Εκτος και αν δεν τα αναγνωριζει ως RW που και αυτο no way αφου η πληροφορια αυτη ειναι γραμμενη στο TOC το οποιο ειναι το 1ο που διαβαζει οταν βαζεις το μεσο μεσα.
Link to comment
Share on other sites

Αν και βγαίνουμε λίγο εκτός θέματος, επειδή είμαι σε εφημερία τώρα, αύριο το απόγευμα θα ανεβάσω φωτό.Όσο απίθανο και να φαίνεται, έτσι είναι.Απλώς κάνω erase τα cdrw μέσα από το nero και μου τα καίει σε αυτή την ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Ok!Tα καταλαβα πληρως αυτα που γραψατε και ευχαριστω. Αν και δεν καταλαβαινω γιατι λεει write 48Χ και read 12X (σε creation cd-rom το εκανε αυτο). Δηλαδη το γραφει με 48 και οταν το βαλεις να παιξει το διαβαζει με 12;;;; Παραξενα πραγματα.....

Link to comment
Share on other sites

Α, εκτος και αν το 12Χ η 24Χ που πεταει αναφερεται στο ποσο γρηγορα μπορει να το διαβασει οταν ειναι αγραφο ισως.... (Μαλ@κια πεταξα αλλα τεσπα. Αφου και σε γραμμενο βγαζει 48Χ γραψιμο και 24Χ διαβασμα) Τωρα το πως γινεται αυτο υποθετω οτι τα παιδια στην Liteon ξερουν καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.