Jump to content



100% usage?? γιατι ρε φιλε???


Necro

Recommended Posts

το τελευταιο καιρο το δευτερο pc τα χει παιξει...τι εννοω μαυτο? εκει που ηταν ολαμια χαρα χαλια..εγιναν χειροτερα! μετα απο καποια ωρα παιχνιδιου {ουτε 10 λεπτα} το παιχνιδι{σχεδον οποιοδηποτε} ενω τρεχει με κανονικα FPS ξαφνικα καθε 1 δευτερο πεφτουν και ξανανεβαινουν με αποτελεσμα να μη παιζετε το pc........λολ.......... :067:

υποπτευομαι πως το noname 300w που σηκωναι μια 6800 και η μνημη μας αφησαν καιρους........ οποτε αυριο θα τα αλλαξω.....αλλα δε μπορω να καταλαβαω...καθε φορα αφου γινει αυτο και βγαινω απο το game στη καρτελα επιδοσεις του cntrol+alt+del μου λεει πως εχει cpu usage 100% με αποτελεσμα να τα παιζει το pc και να θελει restart..... υποπτευεστε τπτ???? μαλλον η μνημη και το psu ε?....

Link to comment
Share on other sites

Stadar είναι κάποιο πρόγραμμα που σου απασχολεί τον επεξεργαστή τόσο.

Πάντως η σειρά 6χχχ της Nvidia θέλει τουλάχιστον 350W PSU απορώ πως τα κατάφερνε το 300αρακί και μάλιστα no-name που σημένει πως δε θα έδινε και τπτ καλές τάσεις στα 3.3,5 και 12V..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεχομουν επιθεσεις απο ιους και γενικα malware ομως το nod32 τα καθαριζε.....να υπενθυμισω πως αυτο εγινε μετα απο φορματ και αυτο μετα απο μεερρεεεςςςς! τωρα τελευταια το παθε!!! δεν υπαρχει αλλος λογος! απλα ξαφνικα εγινε αυτο! my guess is πως η μνημη και το psu δεν αντεχουν πια αλλα ετσι και αλλιως θα τα αλλαξω αυριο :p

Link to comment
Share on other sites

υποθετω καποιο απο τα spoolsv.exe σου θα τρελενεται σε φασεις...και εγω καμια φορα ( σπανια ) το παθαινω αυτο και σερνονται ολα...απλα μεσα απο το task manager κλεινω την εφαρμογη και ολα συνεχιζουν χωρις προβλημα.Τωρα για το τροφοδοτικο...κι εγω ειχα ενα 300 watt No-Name και μια GeForce 6600 ...αμα κοιταξεις λιγα post παρακατω στα επειγοντα παρεδωσε πνευμα :)

Link to comment
Share on other sites

πηρα το pc μου πισω...αυτη τη στιγμη τρεχει σε 100 % usage και κατεβαζει steam updates....σημαντικη πτωση στις επιδωσεις δε μπορω να δω....παρτε και καμια pic...λολ προσπαυησα να παρω αλλα κολλαγε η ζωγραφικη....στην αρχη μολις μπηκα intenet μου εβγαλε msn messenger alert και το απενεργοποιησα ...ολα οκ ...αλλα μου εβγαλε μετα και μηνυμα να βαλω το cd των windows γιατι αλλαξαν λεει καποια αρχεια και για τη σταθεροτητα του συστηματος καλο λεει ειναι να βαλω τα αρχικα αρχεια....λολ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.