Jump to content



Περιεργη Ερωτηση για τροφοδοτικο


ktm640

Recommended Posts

Πηρα ενα τροφοδοτικο γιατι το αλλο που ειχα δεν δουλευε σωστα και εκανε shutdown μονο του.

Πηρα ενα 500αρι, αλλα το ανεμιστηρακι κανει λιγο θορυβο. ΕΠειδη το προηγουμενο δεν ακουγοταν καθολου, ουτε και τιποτα αλλο και πολυ μου αρεσε η ησυχια λεω να κανω το εξης.

Να το ανοιξω και να του κοψω τα φτερα λιγο πιο πολυ καπου στην μεση με ενα κοπιδι σιγα σιγα μην το διαλυσω η με κανα ψαλιδι.

Θα κανει θορυβο παλι? Μηπως το χαλασω? Ο ανεμιστηρας αυτος τραβαει τον αερα εξω απο εναν ανεμιστηρα που σπρωχνει μεσα ενας ανεμιστηρας απο κατω του.

Λετε να το κανω? Θα γινει τιποτα.?

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε συ.. καλύτερα να συνδέσεις ένα ποντεσιόμετρο, ή να βάλεις αθόρυβο ανεμιστήρα. Εγω στο δικό μου άλλαξα τους ανεμιστήρες και τους σύνδεσα σε fan controller και επικρατεί απόλυτη ησυχία.. προσοχη μόνο στις θερμοκρασίες.

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να δοκιμάσεις να συνδέσεις τον ανεμιστήρα στα 7 volt για να πέσουν οι στροφές. Για τρόπο σύνδεσης κάπου έχω δει στο φόρουμ.. ενα search και θα το βρεις .. και κοστος 0

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να δοκιμάσεις να συνδέσεις τον ανεμιστήρα στα 7 volt για να πέσουν οι στροφές. Για τρόπο σύνδεσης κάπου έχω δει στο φόρουμ.. ενα search και θα το βρεις .. και κοστος 0

Κιτρινο και κοκκινο δινουν 7volt...

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω το ιδιο με τον cakrit θα σου προτεινω . Ανοιξε το τροφοδοτικο και ξεκουμπωσε το καλωδιακι του ανεμιστηρα απο την πλακετα.

Μετα φτιαξε ενα καλωδιο το οποιο θα κουμπωνει πανω σε ενα κανονικο molex . Απλα βαλε το κοκκινο καλωδιο του ανεμιστηρα στο κιτρινο του molex , και το μαυρο του ανεμιστηρα στο κοκκινο.

ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ και το ρευμα εκτος πριζας !!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.