Jump to content



μετά από defrag νεκρος ο maxtor!


xalia

Recommended Posts

είχα έναν maxtor sata 250giga...είπα να του κάνω ένα defrag και εγώ...πήγαινε πολύ αργά ε σκέφτομαι 80 giga είναι γεμάτο αργεί!

ε τελειώνει κάποτε, κάνω reboot αλλά δεν!

λέιπει το τάδε file

α καλά πάμε! repair τα windows τίποτα!

delete το partition και format κολάει!

delete το partition και fast format κολάει μετά στο setup! δε μπορεί να γράψει το τάδε file!

γιατί ρε παιδία??? ούτε 3 μήνες δεν έχω τον δίσκο!!! (από το ramshop τον είχα πάρει)

και άυριο θα πάω για νέο δίσκο :091:

πρόταση για δίσκο sata 1 που να αντέχει? maxtor ποτέ ξανα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω 3 maxtor sata 80 120 και 200gb και ολα ειναι μια χαρα μεχρι τωρα! Ο 200αρης κιολας δεν κλεινει και ποτε! Τι να σου πω ισως εισαι ατυχος... Παντως θελουν ενα φανακι να τους φυσαει...

Link to comment
Share on other sites

Παντως ολους μου τους δικους δεν τους αφηνω ποτε να χτυπησουν 50αρα σε temp... Αν τον εχεις μονο του χωρις καθολου fan και κλειστο κουτι λογικα θα εβραζε... ισως να τα επαιξε και για αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το τάδε file τι ήτανε? Δε θυμάσε καθόλου?

Έχεις την εντύπωση ότι αν θα παρεις άλλη μάρκα θα σωθείς? Με τους δίσκους είναι απλά να μη σου τύχει κακό κομμάτι από κει και πέρα όλοι έχουν τις ίδιες πιθανότητες...

Κατα τη γνώμη μου αν δε σου κάνει άμεση ανάγκη ο δεύτερος καλύτερα να περημένεις λίγο γιατί νομίζω ότι το πρόβλημα του δίσκου σου δεν ήταν τόσο σοβαρό.

Link to comment
Share on other sites

φίλε xalia, μακριά από Maxtor. είχα δύο 120άρηδες σε Raid 1, μια μέρα ο ένας τέζαρε και ίσα που πρόλαβα και αγόρασα δυο Western Digital πριν τα φτύσει και ο δεύτερος (μια βδομάδα μετά) και δεν έχασα τίποτα.

WD και πάλι WD

Link to comment
Share on other sites

τι να πω...τωρα δε ξέρω τι να πάρω...

σκέφτομαι για ένα raptor βάλω το OS και τα appz και να κρατήσω τον maxtor για storage (με συχνά backup) αλλά και πάλι δεν έχω καταλήξει ακόμα...σκέφτηκα να βάλω και τον maxtor σε ένα icy box να κάτσει εκεί σαν ramovable...

1 να πάρω κάνα 200-250 να τελειώνω

2 να πάρω ένα raptor και να κρατήσω τον maxtor για storage

3 να πάρω raptor και να βάλω τον maxtor σε icy box πάλι για storage

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.