Jump to content



Scanner for Documents


Odyseas

Recommended Posts

Ενταξει John το μηνυμα εληφθει.

Το βιβλιο εν τω μεταξυ το διαβασα. Δεν μου αρεσε. Πολυ ρηχο. Σκεφτηκα λοιπον οτι δεν χρειαζομαι πια σκανερ και ξεκινησα για το σπιτι του φιλου μου.

Τον συναντησα στον δρομο που περιμενε μονος. " Να σου επιστρεψω το βιβλιο σου" του λεω. Με κυταξε προσεχτικα.

" Τι εγινε, νταξει το σκανερ ;"

" Α! μπα προς το παρον, τιποτα "

Φανηκε μπερδεμενος, σκεφτηκε λιγο, και μετα λεει.

"Υποσχεθηκα σε μια φιλη μου Γαλλιδα που της αρεσε πολυ το βιβλιο να ερθει στο σπιτι σου να το σκαναρετε μαζι."

Μειναμε αμιλητοι για λιγο. " Τι να της πω τωρα ;"

Δεν προλαβα να το σκεφτω κι ενα αυτοκινητο με μια ξανθια διαφανη μεσα, σταματα μπροστα μας παιρνει το φιλο μου και φευγουν μαζι.

Τι να της πει ; :017:

Link to comment
Share on other sites

Για batch scanning ¨οπως το λέτε γίνεται εύκολα στο finereader (επιλεγονντας scan multilpe pages , και έχοντας επιλέξει τις ρυθμίσεις του προγραματος και όχι το twain inderface) εγώ προσωπικά χρησιμοποιω 300 dpi και χωρις προεπισκοπιση και παρόμοιες καθυστερίσεις.Μόλις τελείωσω , χρησιμοποιώ ένα πρόγραμμα όπως το image optimazer που κάνει ομαδική συμπιεση φωτογραφιών (για να μειώσω το μέγεθος τους) και στο τέλος με το adobe acrobat το τις εισάγω τις φώτο σε ένα adf αρχειο και είναι έτοιμο το e-boook ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.