Jump to content



Shut down Problem σε παλιο H/Y


jara

Recommended Posts

παιδιά για σας!

Σας γράφω από το όμορφο λουξεμβούργο όπου βρίσκομαι αυτή την εβδομάδα.

Αυτές τις μέρες συναναστρέφομαι με τον πρώτο μου υπολογιστή(έναν p2 400,192mb ram,6gb σκληρό :044: ) που έχει κληρονομήσει από μένα η μάνα μου.

Το πρόβλημα είναι το εξεις:όταν κάνω shutdown από τα win χρ pro αντί να κλείσει κάνει restart!αν θες λοιπόν να τον κλείσεις πρέπει να πατήσεις το κουμπί του pc αφού δεις την πρώτη οθόνη μετά το restart... :102:

Τι μπορεί να φταίει?

έχω προβληματιστεί και το θέμα είναι ότι φεύγω την πέμπτη για ελλάδα και θέλω να το φτιάξω! :051:

αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει θα του είμαι ευγνώμων!

ευχάριστο πολύ και sorry για το κατεβατό!

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο, όπου κάνοντας shutdown πήγαινε να πετάξει μπλε οθόνη, αλλά αντί γι αυτό έκανε restart, επειδή ήταν ενεργοποιήμενη η επιλογή του automatic restart στις ιδιότητες του συστήματος. Ξετσέκαρε το και δες μήπως συμβαίνει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

απενεργοποίησα το APM και βγάζει την οθόνη "its now safe το turn off your computer" και κλείνει αν πατήσεις το κουμπί του pc για 3 sec.

Η μάνα μου είναι ευχαριστημένη από την τωρινή κατάσταση οποτε λύθηκε το θέμα.

ευχάριστο για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.