Jump to content



Αντλία για Reserator 1


vandervagos

Recommended Posts

Είμαι κάτοχος του reserator 1 κι έχω ένα από τα γνωστά πλέον προβλήματά του με την αντλία. Άρχισε πάλι να κάνει πολύ θόρυβο και σκέφτομαι να την αλλάξω. (Την προηγούμενη φορά την είχα στείλει στο πλαίσιο κι ενω είχε εγγύηση μου κόστισε 25Ε η αλλάγή... πικρή ιστορία). Τώρα παρότι είναι μέσα στην εγγύηση ακόμα σκέφτομαι να πάρω μια καινούρια που να είναι καλύτερη και να μην έχω τέτοια προβλήματα ξανα. Αναφέρω ότι η αντλί που έχει από μανα μεταφέρει 300l/h. Δεν ξέρω αν επιρεάζουν αρνητικά πιο γρήγορες αντλίες.

Θα προτιμούσα αν μπορείτε να προτείνετε αθόρυβες αντλίες (μιας και αυτός είναι ο σκοπός της υδρόψυξής μου) καθώς και μαγαζιά που μπορώ να τις βρω.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Αφού τελικά την έστειλα πάλι για αλλάγή στο πλαίσιο, την τρίτη φορά που χάλασε πάλι η αντλια, ήταν και η φαρμακερή.

Πήγα σε ένα petshop στα Χανιά και πήρα την hydor pico 400 13€.

Πληροφορίες για την αντλία : http://www.hydor.it/inglese/s_pico.htm

Πρακτικά για μένα είναι λίγο καλύτερη, τουλάχιστον στην αρχή.

Έχει το σύστημα σε 3-4 °C πιο κάτω

(ψύχω : AMD 2600+ barton με μικρό o/c στα 2088 ΜΗz

GA-7N400 Pro2

ATI 9200)

Είναι σχεδόν αθόρυβη. Μόνο αν πλησιάσεις πολύ κοντά ακούς έναν μικρό ήχο.

Ο επεξεργαστής είναι στους 44°C σε idle και 47°C σε Full load για αρκετή ώρα.

Προς το παρόν αξίζει η αλλάγή.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.