Jump to content



επιλογη καρτας γραφικων?


essediss

Recommended Posts

Εχω ενα υπολογιστη τριων χρονων και λεω να αγορασω καμια καινουργια καρτα γραφικων για να την βγαλω για αλλα δυο χρονακια περιπου.Μπορειτε να μου προτεινετε καποια?

Τα χαρακτηριστικα του υπολογιστη ειναι

μητρικη gigabyte 8s648fx-rz agp 8x

επεξεργαστη pentium 4 1.7ghz

μνημη 512 DDR

καρτα γραφικων geforce4 MMX 440

Μπορω να διαθεσω μεχρι 100 ευρω.Εγω σκεφτομαι να αγορασω αυτη http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.513139

Να περιμενω κανενα μηνα να πεσουν οι τιμες?

ευχαριστω πολυ. :106:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχεις παλιό επεξεργαστή ρίξε μια ματιά για fx5700-5900 ακόμα και μεταχειρισμένη! Περίμενε μέχρι τις γιορτές που θα αρχίσουν όλοι τις αλλαγές και θα βρεις μπόλικο πράγμα :)

Link to comment
Share on other sites

Αν το θες για κάτι μόνιμο και να την κρατήσεις για καιρό πάνε σε νέο και καμια 5700 όπως προαναφέρθηκαν...!!!Αλλα άμα είναι να την κρατήσεις μην πάρεις μεταχειρισμένη γιατί που ξες???!!!

Link to comment
Share on other sites

@essediss

Σε 2 χρόνια το μηχάνημα δεν θα παίζει τίποτα αρα και μεταχειρισμένη δεν θα επρεπε να σε χαλαει,ασε που αν την τσιτώσεις και φύγει μεσα στην εγγύηση θα έχεις του κουτιου ;)

@TASOS

Το μηχάνημα του φίλου δεν θα αξιοποιήσει περισσότερο την 6600(ποσο μαλλον GT) απ'οτι μια καλή 5700!

Link to comment
Share on other sites

@essediss

Σε 2 χρόνια το μηχάνημα δεν θα παίζει τίποτα αρα και μεταχειρισμένη δεν θα επρεπε να σε χαλαει,ασε που αν την τσιτώσεις και φύγει μεσα στην εγγύηση θα έχεις του κουτιου ;)

@TASOS

Το μηχάνημα του φίλου δεν θα αξιοποιήσει περισσότερο την 6600(ποσο μαλλον GT) απ'οτι μια καλή 5700!

Εχει ήδη παλιό σύστημα....άν βάλει και προηγούμενης γενιάς κάρτα (FX-5700)...τότε κλάφτα Χαράλαμπε.

Τέλος πάντων....αυτή είναι η γνώμη μου.

Οτιδήποτε άλλο είναι πεταμένα λεφτά.

Αν θέλει να συμβιβαστεί...άς πάρει έστω μιά απλή 6600.

Link to comment
Share on other sites

εννοεις οτι δεν εχω αρκετη μνημη ή λιγη επεξεργαστικη ισχύ?

το μηχάνημα σου είναι ήδη παλιό, και δεδομένω ότι δε μπορεις έτσι και αλλιως να διαθέσεις πάνω από 100 ευρώ, πάρε μια μεταχειρησμένη 6600, το θεωρώ κουτό να δώσεις 100 ευρώ για καινούργια κάρτα με αυτό το μηχάνημα. Εννοείται βέβαια πως θα δεις μεγάλες διαφορές με την 6200, αλλά απλά δε λέει καθώς με τα ίδια λεφτά έχεις μια μεταχειρησμένη 6600

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπαν και πιο πανω αυτο που χρειαζεσαι εφοσον εχεις 100 ευρω και δεν μπορεις να παρεις καινουργιο pc.. να παρεις μια καρτα γραφικων με την οποια θα κανεις την δουλεια σου και η καλητερη λυση ειναι μια μεταχειρισμενη 6600!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.