Jump to content



Παιδια μεγαλο προβλημα!


ckdiablo555

Recommended Posts

Παιδια μεγαλο προβλημα!Γεια σας εχω ενα προβλημα με μια Abit NF7-S rev.2 η οποια εχει επανω εναν 2500+MOBILE μαλλον εχει παθει κατι η AGP θυρα της για παραδειγμα εχω μια 9700Pro επανω η οποια σε παλιοτερο Η/Υ μου βγαζει score στο 3D MARK το 2005 γυρω στα 2300 marks και στον δικο μου βγαζει 800 marks,το ιδιο συμβαινει και με μια 5900Ultra που εβγαζε 1700marks και βγαζει 570marks και τελος εχω αγορασει μια 6800LE(παρακαλω την τελευτεα απο το ΠΛΑΙΣΙΟ) η οποια και αυτη με την σειρα της βγαζει τους μισους βαθμους που πρεπει να εβγαζε!Ακομα και στα παιχνιδια που εχω σερνεται λες και παιζω με την παλια την ΤΝΤ για παραδειγμα στο Call of duty 2 σε 800*600 με ολα στο medium και με DIRECT-X 7!!!ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΚΑΡΤΑ,αλλα και κανενα παιχνιδι μαλιστα στα περισσοτερα δεν μπαινει και μου βγαζει σφαλμα:WARNING:THE GAME MAY NOT BE CONSISTANT BECAUSE AGP IS DEACTIVATED.PLEASE ACTIVATE AGP FOR CONSISTANCY!Δεν ξερω τι να κανω κριμα γιατι ουτε αλλη τετοια μητρικη μπορω να βρω και θα εβαζα επανω αφτες τις μερες επανω το νερο.Θα ηθελα ν επισημανω οτι αφτο το προβλημα προηλθε μετα απο ενα φορματ και απο τοτε εχω κανει αρκετα ωστε να καταλαβω οτι ειναι θεμα Hardware ή θεμα bios που τα εχω παει πολλες φορες στα deafault.Σας παρακαλω πολυ βοηθηστε με!

Link to comment
Share on other sites

δες απο το βιος η καποιο προγραμα αν παιζει στα 2χ/4χ/8χ ,αν το fastwrite ειναι οn και γενικοτερα τις επιλογες του βιος που εχουν σχεση με την agp,τα defult αναλογα και με το modded η οχι bios που φορας δεν σημενει οτι εχουν τις optimal ρυθμισεις.

ακομα κοιτα στις επιλογες οθονης στην καρτελα troubleshot αν το hardware accelarator ειναι on και full.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα συγγνωμη που αργησα να απαντησω αλλα εχω πολυ διαβασμα,φροντηστηριο,κλπ.Λοιπον το bios που εχω ειναι modded,ειναι ολα ενεργοποιημενα και το 8χ και το Fast write,κλπ.Πριν κανω format κανα μηνα πριν δεν ειχα κανενα προβλημα και μαλιστα ημουν και πολυ ευχαριστημενως αλλα δεν ξερω τι εγινε μετα το format και χωρις να κανω τιποτα στο bios κατι δεν πηγαινε καλα!Το bios το εχω πειραξει ουκ ολιγες φωρες μετα απο το προβλημα να δω τι φταιει,αλλα τιποτα!

Και το παραξενο ειναι οτι το προβλημα οι καρτες το εχουν στο 3d mark 2005 ΣΤο 2ο τεστ αφτο με την πηγολαμπιδα ενω στα αλλα τεστ τα πανε πολυ καλα,φυσιολογικα μπορω να πω!Η 9700προ στο 2ο τεστ παει με 0-1 fps,η 5900U παει με 0 και η 6800le παει με 0-1 σταθερα!Τι να πω δεν ξερω και στα παιχνιδια που εχω δοκιμασει και εκει δεν πανε καλα!.....HELP.....!SOS!

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα ειχα και εγω με μια μητρικη με i845G,οταν μετα απο format δεν εβαλα εναν driver που λεγεται intel chipset installation utility και δεν μου εβλεπε την θυρα AGP και ετσι εβλεπε την καρτα σαν PCI.Μηπως εχεις κατι αναλογο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.