Jump to content



Νέες αφίξεις...νέες συγκρίσεις... Nvidia 6800GS vs ATI X1600XT


TASOS

Recommended Posts

δεν νομιζω οτι συγκρινονται αμεσα οι καρτες αυτες.

Συμφωνώ μαζί σου...στην πράξη δέν υπάρχει άμμεση σύγκριση.

Αλλά οι εταιρείες (ATI & Nvidia) αποφάσισαν ότι αυτές είναι προς το παρόν οι εκπρόσωποί τους στη μεσαία κατηγορία καρτών.

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ 128αρα(bus) στο πισι μου κάρτα.. ΠΟΥΝΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ 128 ΒΙΤΙΑ? ΟΕΟ ΠΟΥΝΑΙ ΤΑ ΒΙΤΙΑ.

Πολύ καλή κίνηση απο την nvidia η καρτούλα αυτή πάντως. Να δώ πότε θα σκάσει το R580 όπως πάει το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πιστευω πως δεν πρεπει να κρινουμε την Χ1600ΧΤ, γιατι η καημενη δεν εχει καν επισημους drivers!

Ας περιμενουμε 30/11 και θα δουμε!

Κατι θα ξερει η ΑΤΙ μας για να μην την βγαζει ακομα στην αγορα..

Ι still believe!

@X1600XT@

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα που θα ηθελα να αναφερω.

Η χ1600ΧΤ ειναι φταγμενη για τα μελλοντικα παιχνιδια..

Φενεται αλλοστε στα Chaos Theory και αλλα που εχουν μεγαλη χρηση pixel and vertex shaders + HDR.

Eξαλλου ας μην ημαστε υπερβολικοι.

Μπορει να μην ποιανει τα 90fps σε διαφορα games αλλα ειναι αρκετα πιστευω τα 50++++.

Επισης προσεξα πως πολλες φορεσ εδινε τα ιδια αν οχι καλυτερα Min fps απο 6800gt.

Κατι που διαβασα σημερα ειναι οτι ακομα και στους 5.11 η χ600ΧΤ εβγαλε σφαλμα κατα την εγκατασταση των drivers.!!!!

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα που θα ηθελα να αναφερω.

Η χ1600ΧΤ ειναι φταγμενη για τα μελλοντικα παιχνιδια..

Φενεται αλλοστε στα Chaos Theory και αλλα που εχουν μεγαλη χρηση pixel and vertex shaders + HDR.

Eξαλλου ας μην ημαστε υπερβολικοι.

Μπορει να μην ποιανει τα 90fps σε διαφορα games αλλα ειναι αρκετα πιστευω τα 50++++.

Επισης προσεξα πως πολλες φορεσ εδινε τα ιδια αν οχι καλυτερα Min fps απο 6800gt.

Κατι που διαβασα σημερα ειναι οτι ακομα και στους 5.11 η χ600ΧΤ εβγαλε σφαλμα κατα την εγκατασταση των drivers.!!!!

επισης φενεται διαφορα και στο 3dmark03 με 3dmark05!Μετριο score στο 03-πολυ καλο στο 05!!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα μία ., [να περάσω τις Γιορτές μεχρι να αποφασίσω τι θα αγοράσω , με 9250pci 128mb δεν παλευεται αλλο , έχω τερματίσει όλα τα mame :042: ]

Οι 1.26ns μνήμες [νομίζω οι ίδιες ακριβώς με της χ1800χτ είναι] με τραβήξαν περισσότερο . Επίσης διαβάζω για 128bit αλλα το εσωτερικό ring bus ειναι 256 λένε.

Η καρτούλα θα περάσει τους χειρότερους 2 μηνες της . :042:

official linky

Link to comment
Share on other sites

']Μόλις αγόρασα μία .' date=' [να περάσω τις Γιορτές μεχρι να αποφασίσω τι θα αγοράσω , με 9250pci 128mb δεν παλευεται αλλο , έχω τερματίσει όλα τα mame :042: ']

Οι 1.26ns μνήμες [νομίζω οι ίδιες ακριβώς με της χ1800χτ είναι] με τραβήξαν περισσότερο . Επίσης διαβάζω για 128bit αλλα το εσωτερικό ring bus ειναι 256 λένε.

Η καρτούλα θα περάσει τους χειρότερους 2 μηνες της . :042:

official linky

την δοκιμασες??
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.