Jump to content



Aopen XC Cube EX65PE�την γκαντεμιά μου μέσα!!!


Freedom

Recommended Posts

@Tsunami

lol...η "αποστολή" προς Κρήτη αναβάλεται...επωλήθη...

@power

Αυτές οι χαμένες "εργατωρες" μου την εδωσαν και μένα φίλε...ειδικά σε μία δύσκολη χρονική περίοδο που το αγόρασα για να λύσω προβλήματα (και όχι να αποκτήσω και άλλα ) επειδή τα είχε παιξει η mobo του βασικου μου pc...δεν λές καλά που ήταν θέμα ΜΟΝΟ bios τελικά...

@akiss

Με γειές...και προσοχή στα bios updates (αν και δεν ξέρω τίποτα για το συγκεκριμένο)...Sis 661 chipset ε? Να υποθέσω οτι PCI/AGP Lock δεν έχει (αν και συνήθως δεν αγοράζει κάποιος baby pc για OC αλλά)...τί cpu έχεις βάλει επάνω? Θερμοκρασίες? Monitoring θερμοκρασιών απο Windows? To Smartfan σε ικανοποιεί?

Και για να κλείσουμε το θέμα "Aopen XC Cube EX65PE"...Απλα προσοχή σε όσους θέλουν να το πάρουν και έχουν Prescotts...ΜΗΝ ΦΛΑΣΑΡΕΤΕ ΤΟ R1.22!!! (το R1.20 είναι μια χαρά)

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν κατάφερα λογο χρόνου να διαβάσω πολλά..το xc cube της aopen εμένα μου φάνηκε απο τα πιο σωστά, όμορφα και λειτουργικά HT pc...το κουδούνισμα με τον δίσκο ειναι ρύθμιση στο βιος και επίσης ρύθμιση στο βιος θέλει και η κάρτα TV για να παίζει με σβηστό το pc (αν έχει το μοντέλο σου tv)

Link to comment
Share on other sites

@Pc-Corner

Οταν λές "το xc cube της aopen " σε ποιο ακριβώς μοντέλο αναφέρεσαι?

Γιατί υπάρχουν ούκ ολίγα...

Δεν είχα κανένα απο τα προβλήματα που αναφέρεις (δεν είχε built in tv tuner και δεν είχα κάνένα issue με κανέναν απο τους 3 σκληρους δίσκους που δοκίμασα)..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Freedom [Σήμερα, στις 09:01]

@akiss

Με γειές...και προσοχή στα bios updates (αν και δεν ξέρω τίποτα για το συγκεκριμένο)...Sis 661 chipset ε? Να υποθέσω οτι PCI/AGP Lock δεν έχει (αν και συνήθως δεν αγοράζει κάποιος baby pc για OC αλλά)...τί cpu έχεις βάλει επάνω? Θερμοκρασίες? Monitoring θερμοκρασιών απο Windows? To Smartfan σε ικανοποιεί?

B]

Εχει μια εντολη στο βιος για lock τον pci/agp.Εβαλα τον 3.2 northwood που ειχα.Με 8ερμοκρασιες δεν εχω προβλημα γιατι εβαλα ενα 12αρι zalman μεσα στο κουτι στης πλαινες τρυπες που εχει.το σμαρτ φαν το εβαλα στο φουλ στην αρχη,με ρυθμιστη του ζαλμαν για να κατεβασω στροφες,αλλα εκανα την αλλαγη με τον ανεμιστηρα τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από akiss [Σήμερα, στις 14:12]

Εχει μια εντολη στο βιος για lock τον pci/agp.Εβαλα τον 3.2 northwood που ειχα.Με 8ερμοκρασιες δεν εχω προβλημα γιατι εβαλα ενα 12αρι zalman μεσα στο κουτι στης πλαινες τρυπες που εχει.το σμαρτ φαν το εβαλα στο φουλ στην αρχη,με ρυθμιστη του ζαλμαν για να κατεβασω στροφες,αλλα εκανα την αλλαγη με τον ανεμιστηρα τελικα.

Ωραίαοοοοοοος....

:T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.