Jump to content



τί τροφοδοτικό


chrispat

Recommended Posts

καλησπέρα, για ένα πσ με τα παρακάτω πόσο περίπου ισχύς χρειάζεται?

4400 amd

7800gtx 256mb

dvdrw, dvd r

2x512 ram

160 gb skliro

με τα προγραμματάκια που υπολογίζουβ τα watt το βγαλέ γύρω στο 390-400

Link to comment
Share on other sites

Δυνατό σύστημα αλλά όχι και φορτωμένο. Ένα ποιοτικό τρφτκ είναι βασικό στοιχείο και ιδικά αν είσαι και o/ced.

Αν σε ενδιαφέρει και η τιμή, ένα με 70 – 100 ευρώ είναι πολύ καλή επιλογή όπως τα Enermax 370 N/T, Fortron B/S 400, Herolchi ace 420 κλπ.

Προσωπικά θα σου έλεγα για το Enermax EG465AX-VE N/T 460Watt κάπου στα 80 ευρώ…

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν επειδή βλέπω ότι είμαστε κοντά ως προς την επιλογή να πώ ότι στο σύστημα αυτό έβαλα ένα 460 thermaltake. δεν το πα από την αρχή για να μην επηρεάσω. πιστύω ότι με καλύπτει.

τι λετέ??

Link to comment
Share on other sites

Αφού το πήρε τωρα. Σιγά μην το πουλήσει για να πάρει Enermax. Εγώ είχα 4 χρόνια ενα μούφα 300άρι είχε φάει πολές διακοπες(ρεύματος) στη μάπα και ποτέ δεν μου έκαψε τίποτα ούτε είχα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

OX τι χαζος που είμαι! Διαβασα το 4ο ποστ στο Μελλοντα!

Ε, αφου το πήρες αστο καλά είσαι. Αμα δινει μπολικα αμπερια εισαι καραοκε (καρά-Ο.Κ.)

Υ.Γ.Πρεπει να κάνω αναβάθμιση στο Firmaware του εγκεφάλου μου.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν επειδή βλέπω ότι είμαστε κοντά ως προς την επιλογή να πώ ότι στο σύστημα αυτό έβαλα ένα 460 thermaltake. δεν το πα από την αρχή για να μην επηρεάσω. πιστύω ότι με καλύπτει.

τι λετέ??

Καλο ειναι...... πουλατω και παρε ενα OCZ ModStream .....Συγγνωμη αλλα στο PC που εχω στην υπογραφη μου "καποτε" υπηρχε ενα ThermalTake 460 το οποιο με αφηνε πολλες φορες να πιστευω πως μου φταινε ΟΛΑ τα αλλα εκτος απο αυτο...μεχρι που τα "κακαροσε" και ησυχασα .... Τωρα εχω ενα OCZ ModStream 450 που πραγματικα οτι υποσχεται ...το κανει .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε θα εβαζα Thermaltake τροφοδοτικό στο πσ μου

Καλύτερα πάρε Enermax για να σαι σιγουρος.

Οπως το "τονιζεις" το "Εγώ δε θα εβαζα Thermaltake τροφοδοτικό στο πσ μου" ακουγεται χμμμμμ καπως ΒΑΡΗ αλλα βρε αδερφε ΣΥΜΦΩΝΩ απολυτως...:)

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίγω νέο θέμα μπορείτε να προτείνετε και από δω τίποτα:

256 RAM, 3 ghz ht p4, 40gb hd, mobo με όλα onboard και ενα 56k modem :p.

Το ξέρω είναι lame αλλά προορίζεται μόνο για office και χρήση visual studio. Το προηγούμενο τροφοδοτικό που είχε μας άφησε χρόνους -_-

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίγω νέο θέμα μπορείτε να προτείνετε και από δω τίποτα:

256 RAM, 3 ghz ht p4, 40gb hd, mobo με όλα onboard και ενα 56k modem :p.

Το ξέρω είναι lame αλλά προορίζεται μόνο για office και χρήση visual studio. Το προηγούμενο τροφοδοτικό που είχε μας άφησε χρόνους -_-

Φιλε μου απ' οτι αναφερεται και ποιο παραπανω νομιζω πως τα συμπερασματα σου θα τα εχεις βγαλει....:)

Link to comment
Share on other sites

Πόσα δίνεις?

Βασικά να είναι φτήνο και καλό, γίνεται ; :p

Απο λεφτά ίσως 60ε [και λιγο παραπάνω το πολύ], έτσι και αλλιώς το PC θα είναι για απλή χρήση [office, visual studio και λίγο multimedia-video,mp3,dvd- απο games σχεδόν τίποτα]

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.