Jump to content



Σκεψεις για υδροψυξη.


Maximvs

Recommended Posts

Καλησπερα,

σκεφτομαι να παρω μια υδροψυξη σε ready kit για αρχη και μετα βλεπουμε για custom λυσεις.

Διαβασα για οδηγους κ.τ.λ και θα ηθελα τι γνωμη σας για τα ready-kit που κυλοφορουν.

Τι προτεινετε για λυση μεχρι 150-170 €?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Αν σκέφτεσαι να προχωρήσεις αργότερα σε custom καλύτερα θα ήταν να αρχίσεις από εκεί καθώς τα έτοιμα kit δεν προσφέρονται για επεκτάσεις. είναι αρκετά πιο ακριβά και από επιδόσεις δεν είναι τπτ το ιδιαίτερο

Από έτοιμα κιτ νομίζω ότι αυτό είναι αρκετά καλό.

edit: Δεν σε πρόλαβα Maximvs. Ρίξε πάντως μια ματιά στο forum και στα συστήματα των άλλων παιδιών για να πάρεις μερικές ιδέες

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω θα σου πρότεινα να κάνεις κάτι μόνος σου. Εδω μεσά μπορούν να σε βοηθήσουν παραπάνω απο όσο μπορείς να φανταστείς για να το φτιάξεις μόνος σου. Από λίστα υλικών μέχρι οτι αλλο μπορει να προκύψει...

Είμαι κάτοχος του reserator I και το πήρα αποκλειστικά και μόνο για ησυχία.. Αν κάτσεις και διαβάσεις μερικά ποστ για υδρόψυξη θα καταλάβεις οτι είναι πάρα πολυ εύκολο να φτιάξεις και εσυ την δικιά σου μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

σωληνες και σφικτηρες μπορεις να παρεις και απο κανα practicker , αντλια σε καποιο καλο petshop ( λ20 / eheim συνηθης επιλογες ) ψυγειο η θα παρεις απο κανενα μαγαζι τα ετοιμα για συστηματα υδροψυξης η μπορεις να καταφυγεις στην λυση του να παρεις ενα ψυγειο τυπου transit απο καποια μαντρα αυτοκινητων και να κανεις ισως και καλυτερα την δουλεια σου :) για block εχεις απαντησει ηδη στον εαυτο σου...ο eleven ειναι απο τις καλυτερες λυσεις.Στειλτου ενα pm εαν ενδιαφερεσαι :)

Link to comment
Share on other sites

αφου ενδιαφερεσαι για cpu και για vga το διπλο ψυγειο σου ειναι απαραιτητο,οπως επισης και καποια αντλια με αρκετα καλα χαρακτηριστικα!

οδηγος :

http://www.overclockers.gr/vbull/showthread.php?t=1594

και οτι αλλο θες εδω ειμαστε :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.