Jump to content



2 καρτες ηχου


r1ddl3r_1

Recommended Posts

ποιος χρησιμοποιει 2 καρτες ηχου?ας μας πει αν του εχουν παρουσιαστει προβληματα,αν υπαρχουν καποιες ρυθμισεις που πρεπει να γινουν ωστε να δουλευουν σωστα,κτλ....

Link to comment
Share on other sites

και τι κερδίζετε ρε παιδιά? μήπως υπερβάλλουμε λίγο?

Μπορεις πχ να εχεις μια καρτα ηχου για παιχνιδια , και μια 2η για επαγγελματικη χρηση .

Οπως επισης , μπορεις να βαλεις και δυο φθηνες καρτες στερεοφωνικες , ωστε να εχεις μονιτορ απο τη μια και playback απο την αλλη . Αυτο βεβαια , πλεον δε χρειαζεται γιατι υπαρχουν φθηνες πολυκαναλες .

Link to comment
Share on other sites

το μονο που φαντάζομαι να χρησιμεύει είναι να στέλνεις ταυτόχρονα σε 2 διαφορετικά μέρει ήχο. για mix υπάρχουν προγράμματα που παίζεις από πολλά decks υποτίθεται, δεν νομίζω ότι χρειάζεται 2 κάρτες

Link to comment
Share on other sites

Κυρίως βοηθάει όταν θέλεις να χρησιμοποιήσεις προγράμματα για dj's. Εγώ χρησιμοποιώ την κάρτα ήχου τις μητρικής για μουσικές κλπ και αυτή τον ακουστικών για τα παιχνίδια. Πρόβλημα δεν έχει παρουσιαστεί κανένα.

Link to comment
Share on other sites

και τι κερδίζετε ρε παιδιά? μήπως υπερβάλλουμε λίγο?

Σωστά αλλά για ένα Power User, πολλές φορές, η υπερβολή είναι αυτό που τον χαρακτηρίζει. Όλοι έχουμε τη δόση μας… :D

Πέραν όμως από μας και τα PC μας υπάρχουν αρκετοί λόγοι να χρησιμοποιήσεις 2 κάρτες. π.χ. σε αρκετά ξενοδοχεία έχω βάλει μηχανάκια με πρόγραμμα που βλέπει ξεχωριστά τις δυο κάρτες και παίζει 24/7 σε δυο διαφορετικά σημεία διαφορετική μουσική…

Link to comment
Share on other sites

κ ομως στα πογραμματα dj προκειμενου ν'ακους απ'το ενα deck headphones κ απτο αλλο ηχεια χρειαζεσαι 2 καρτες.

ναι και εγω αυτο κάνω

έχω την onboard για τα ακουστηκά και την ZS να παίζει με τα ηχεια...

τωρα να βάλεις 2PCI κάρτες για να βάλεις ενα dj πρόγραμμα το θεωρώ υπερβολή.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.