Jump to content



music creator


r1ddl3r_1

Recommended Posts

το fruit loops ειναι πιο ευκολο στην χρηση αλλα δεν δινει και τα τέλεια αποτελέσματα...απο την αλλή το cubase ειναι πιο δυσκολο στην εκμάθηση αλλά τα αποτελέσματα μπορει να φτάσουν και σε επαγγελματικά επιπεδα!

Μετα ειναι και το Reason που ειναι αρκετα καλό , και το WaveLab που δεν το έχω δοκιμάσει...

Link to comment
Share on other sites

Το fruity loops όντως δεν είναι και τόσο καλό.. Βασικά εξαρτάται απότο στυλάκι μουσικής που θέλεις να φτιάξεις.. To fruity loops βγάζει πιο trance ήχο.... Το Reason βγάζει μεγαλύτερη ποικιλία ήχων και γενικά το θεωρώ καλύτερο και όχι τόσο ακαταλαβίστικο όσο κάποια άλλα..

Link to comment
Share on other sites

reason μου χουν πει πως χρειαζεται γνωσεις νοτων τις οποιες δεν κατεχω.cubase δεν μου τρεχει,wavelab δεν ξερω που ακριβως υπαρχει επιλογη για να φτιαξεις μουσικη,θα δοκιμασω κ το acid.

Link to comment
Share on other sites

το wavelab ουδεμία σχέση έχει με creator.

το e-jay είναι ότι ποιο τραγικό υπάρχει.

το fruiti loops είναι εύκολο να το μάθεις έχει άθλιο ήχο και συνηθίζεις τα αυτιά σου αηδίες.

μια είναι η λύση REASON 2.5 σε πληροφορώ δεν "εχρειαζεσε" γνώσεις νότον για να γράψεις ένα κομμάτι. απλά πρέπει να κατέχεις πολλές γνώσεις γύρο από το sampling-να έχεις ακούσει πολύ πολύ πολύ πολύ πολύ μουσική ειδικά house και το ξανατονίζω πολύ πολύ πολύ!!!! από εκεί και πέρα τα πράγματα θα είναι εύκολα και περίπου γύρω στις 120 ώρες για μέση εκμάθηση του προγράμματος και την δημιουργία μουσικής που να ακούγεται.

αν μάθεις reason μπορείς να χρησιμοποιήσεις και cubase για κανεις εκεί την τελική μίξη έχει πολύ καλύτερο ήχο.αλλα να ξέρεις ότι ο δρόμος της house κτλ...θέλει πολύ τρέξιμο.καλή "προσπαθιεα" φιλε

Link to comment
Share on other sites

το wavelab ουδεμία σχέση έχει με creator.

το e-jay είναι ότι ποιο τραγικό υπάρχει.

το fruiti loops είναι εύκολο να το μάθεις έχει άθλιο ήχο και συνηθίζεις τα αυτιά σου αηδίες.

μια είναι η λύση REASON 2.5 σε πληροφορώ δεν "εχρειαζεσε" γνώσεις νότον για να γράψεις ένα κομμάτι. απλά πρέπει να κατέχεις πολλές γνώσεις γύρο από το sampling-να έχεις ακούσει πολύ πολύ πολύ πολύ πολύ μουσική ειδικά house και το ξανατονίζω πολύ πολύ πολύ!!!! από εκεί και πέρα τα πράγματα θα είναι εύκολα και περίπου γύρω στις 120 ώρες για μέση εκμάθηση του προγράμματος και την δημιουργία μουσικής που να ακούγεται.

αν μάθεις reason μπορείς να χρησιμοποιήσεις και cubase για κανεις εκεί την τελική μίξη έχει πολύ καλύτερο ήχο.αλλα να ξέρεις ότι ο δρόμος της house κτλ...θέλει πολύ τρέξιμο.καλή "προσπαθιεα" φιλε

dont worry my friend.τα εχω ολα κανονισμενα,απλα το προγραμμα το καταληλο μου λειπει!thnx anyway.οσο για το wavelab μου το προτειναν πιο πανω γι'αυτο το δοκιμασα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.