Jump to content



Ποιές 2 Χ 512 για Α64/Χ2


paxman

Recommended Posts

Θέλω τις προτάσεις σας για μνήμες 2Χ512 για Α64 ή και Α64 Χ2 με μόνη προϋπόθεση να είναι από ελληνικό κατάστημα.

Αυτές παίζουν καλά με AMD;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω τις προτάσεις σας για μνήμες 2Χ512 για Α64 ή και Α64 Χ2 με μόνη προϋπόθεση να είναι από ελληνικό κατάστημα.

Αυτές παίζουν καλά με AMD;

Τι εννοεις αν παιζουν καλα με amd ? Οι απαιτησεις σου απο τις μνημες ποιες ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω μήπως ο IMC έχει προτιμήσεις όσον αφορά πιο high end μνήμες.

Αυτό που θέλω είναι ένα ζευγάρι high end μνήμες για να παίξει και λίγο (εώς πολύ) OC στον 3200+ και στον μελλοντικό Χ2.

Από OCZ, ποιές;

Link to comment
Share on other sites

Καθε imc ειναι διαφορετικος. Σε εναν cpu μπορει οι μνημες να πηγαινουν απο oc αψογα και μολις αλλαξεις cpu να μην ανεβαινουν οσο στον προηγουμενο επεξεργαστη... Αν ξερεις τι τσιπακια εχουν οι συγκεκριμενες μνημες που ποσταρες τοτε στο περιπου θα ξερεις τι γινεται...

Link to comment
Share on other sites

Καθε imc ειναι διαφορετικος. Σε εναν cpu μπορει οι μνημες να πηγαινουν απο oc αψογα και μολις αλλαξεις cpu να μην ανεβαινουν οσο στον προηγουμενο επεξεργαστη... Αν ξερεις τι τσιπακια εχουν οι συγκεκριμενες μνημες που ποσταρες τοτε στο περιπου θα ξερεις τι γινεται...

Oι μνήμες που πόσταρε έχουν Hinyx D43.

Πηγή: http://www.techpowerup.com/memdb/

Αυτά τα τσιπάκια πετυχαίνουν υψηλές ταχύτητες με λίγα volts αλλά έχουν πολύ χαλαρά timings, οπότε δεν είναι ότι και ότι καλύτερο για Α64.

Απο τις κορυφαίες μνήμες για A64 είναι αυτές που φοράνε BH-6 ή TCCD όπως αυτές:

http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=MemoryPC&cp_id=57567

Αλλά είναι ακριβούτσικες :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.