Jump to content



Αsus v9999 6800 overclock


Simacom1442169067

Recommended Posts

Γεια χαρα σε ολους.Μολις πηρα μια 6800 και θα ηθελα να μαθω αν μπορει να ξεκλειδωσει και αν ναι πως?

Και το βασικοτερο...αν αξιζει να την πειραξω!!!

Link to comment
Share on other sites

Απο ε-σοπ την πηρες? Αν ναι εχω και γω και κλοκάρει ανετοτατα 380/815 και ξεκλιδώνουν και τα 4βεπιπλεον παηπσ. Κατα την γνώμη μου αξίζει με τα χιλια να την πειράξεις.

Link to comment
Share on other sites

Οτι αξίζει, αξίζει. Η V9999/TD της υπογραφής μου ξεκλείδωνε όλα τα Pipes και τα vertex και κέρδισε πολύ στα παιχνίδια.

Δε μπορύμε όμως να ξέρουμε αν ξεκλειδώνει αν δεν το προσπαθήσεις. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Riva Tuner για την ξεκλειδώσεις αλλά και να την υπερχρονίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα για να ξέρεις που να κινηθείς σε συχνότητες πάτα find optimal frequencies η καπως ετσι από το tab frequencies των drivers σου. Αν δεν υπάρχει το tab εγκατέστησε το Riva tuner και από εκεί κανε enable overclocking. Ετσι θα πάρεις ένα ασφαλές οβερκλοκ και απο κει και πέρα αναβαθμίζεις ψύξη και πας γιαλλα.

Link to comment
Share on other sites

Απο ε-σοπ την πηρες? Αν ναι εχω και γω και κλοκάρει ανετοτατα 380/815 και ξεκλιδώνουν και τα 4βεπιπλεον παηπσ. Κατα την γνώμη μου αξίζει με τα χιλια να την πειράξεις.

Απο ψυξη τι εκανες?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στην αρχη δεν είχε τπτ αλλά τώρα εβαλα το V700 AlCu της Ζαλμαν επειδή το μανησιο έκανε πολύ θορυβο. Και ανεβηκε στα 390/820. Δεν την πάω παραπάνω επειδή είναι στο πισι του ανηψιου που δουλέυει 12/7 most wanted και το ζητουμενο είναι σταθερότητα. Α, και για τζατζικι εβαλα ceramique.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.