Jump to content



TEST στο pc μου!3dmark 2005


circi

Recommended Posts

Εκανα ενα τεστακι στο pc μου για να δω αν οντως θελει αλλαγη....

Intel Pentium 2.8 478 slot

GA Ipe8-1000

Club Radeon 9800 pro 128 MB

HD Seagate 40 GB 7200

4*256 DDR TwinMos

Εβγαλε στο 3d MARK 2005 : 2590 marks... :086:

Συνεχεια κυμαινοταν μεταξυ 6-13 Fps ενω σε ενα απο τα τεστ

(νομιζω σε αυτο της υψηλης αναλυσης σταθερα 1fps-->δλδ το ετρεχε σε slow motion) :013:

ειναι φυσιολογικο αυτο για το συστημα μου?

με ΑMD 3700+ και ati X1800 256mb δε θα ειναι αισθητη η διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

Για το σύστημά σου είναι φυσιολογικό το score αυτό.

Όσο για την διαφορά που θα έχεις με το σύστημα που ανέφερες θα είναι πολύ μεγάλη. Γύρω στο 9000-10000 θα βγάλεις, εξαρτάται απτο πόσο θα overclockαρεις το σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω δοκιμασει αλλα στα 3.1 το συστημα τα φτυνει και δεν αποκρινεται καν...με αποτελεσμα να το εχω παει 2-3 φορες για service για αυτο το λογο...

ο 3700+ ειναι στα 2.2 αλλα εχει επιδοσεις pentium 3.7 ghz (ετσι μου ειπαν τουλαχ)

Link to comment
Share on other sites

Απλα το ειπα αυτο σε περιπτωση που θελει να αποφυγει το αυξημενο κοστος της ολικης αναβαθμισης αφου θα χρειαστει να αλλαξει και μητρικη,ενω το οφελος θα ειναι πολυ μεγαλυτερο τουλαχιστον στα παιχνιδια αν τα εξτρα λεφτα τα διαθεσει σε αγορα καλυτερης καρτας γραφικων

Link to comment
Share on other sites

mefisto δεν μπορω να αγορασω κατι καλυτερο απο Χ1800..θα ειναι στανταρ χειροτερη αφου η motherboard μου υποστηριζει μονο ΑGP..

αλλα και παλι μου ειπαν οτι αν παρω μια HIGH END καρτα γραφικων (7800 ktl) θα την κρατει χαμηλα ο 2.8 + 865 pe και ειδικα σε 478...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου...άν σε ενδιαφέρει να βελτιώσεις (σε μεγάλο βαθμό) το gaming performance του συστήματος σου...

Τότε πολύ απλά βάζεις μιά 7800GS AGP στο pc σου.

Πιστεύω ότι το αποτέλεσμα θα σε ικανοποιήσει....και δέν θα χρειαστεί να αλλάξεις τίποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου...άν σε ενδιαφέρει να βελτιώσεις (σε μεγάλο βαθμό) το gaming performance του συστήματος σου...

Τότε πολύ απλά βάζεις μιά 7800GS AGP στο pc σου.

Πιστεύω ότι το αποτέλεσμα θα σε ικανοποιήσει....και δέν θα χρειαστεί να αλλάξεις τίποτε άλλο.

Ακριβως αυτο θελω να πω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.