Jump to content



ερωτηματα


parginos

Recommended Posts

γεια σας φιλαρακια,

αποφασισα να κανω μια ακομη αγορα, (θα με σκισει η γυναικα μου), απο p4 @ 3.0 σε p4 @ 3.4.

ερωτημα πρωτο, ειναι καλη κινηση? και μη μου πειτε για amd γιατι πριν δεκαπεντε μερες αγορασα και καινουρια μητρικη 775 αρα το ξεχναμε.

ερωτημα δευτερο, θα χρειαστω φορματ?

αυτα περιμενω απαντησεις. :066:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Αν θες τη γνωμη μου δεν ειναι καλη αγορα. Δεν αξιζει να πληρωσεις για 400Mhz παραπανω. Δοκιμασε αν ειναι να πας τον δικο σου στη συχτοτητα αυτη. Καλυτερη λυση και πιο οικονομικη. Format δεν χρειαζεται με αλλαγη cpu.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες τη γνωμη μου δεν ειναι καλη αγορα. Δεν αξιζει να πληρωσεις για 400Mhz παραπανω. Δοκιμασε αν ειναι να πας τον δικο σου στη συχτοτητα αυτη. Καλυτερη λυση και πιο οικονομικη. Format δεν χρειαζεται με αλλαγη cpu.

ευχαριστω και ναι οκ συμφωνω, ομως τον 3.4 δεν μπορω να τον παω πιο πανω???

Link to comment
Share on other sites

Αν ο 3.0 που εχεις ειναι ''καλο κομματι'' θα ανεβει αρκετα ωστε να σε ικανοποιησει,και καλο ειναι αφου τον εχεις και δεν σου φτανει,να δοκιμασεις.Καλο θα ηταν βεβαια να κανεις κατι με την ψυξη του πρωτα γιατι αν τον ανεβασεις θα ζεσταθει περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Για 400Μhz θα δωσεις αλλα τοσα χρηματα?

Εγω θα το clockara (λιγακι ομως) και θα κρατουσα τα χρηματα για μια X1900 στη θεση σου...

Αν ηθελα να αλλαξω κατι...

Αν και πιστευω οτι το συστημα σου ειναι κατι παραπανω απο ολοκαινουριο.

Link to comment
Share on other sites

@circi εχω δοκιμασει να τον κλοκαρο και φτανει μεχρι 3.3 με τις μνημες που εχω , τωρα για την χ1900 που λες μολις πηρα την 7800gtx δεν νομιζω να ειμαι παλι για αλλαγη. ολα τα κοματια εκτος απο τον επεξεργαστη ειναι καινουρια ο pentium ειναι 1.5 χρονων. το μονο που σκεφτικα ειναι να γλυτωσω το κλοκαρισμα, αλλα απο οτι ακουω μαλλον αλλο θα κανω.

@dimisd τα κομματια ειναι ολα στην υπογραφη μου εκτος απο την αεροψυξη μια χαλκινη της akasa, που αλλαζει μιας και ειμαι ο νικητης του διαγωνισμου και παιρνω μια υδροψυξη. οι μνημες ειναι που με χαλανε λιγο γιατι ειναι 4 χ 512.

@coolmind δεν τα παω και τοσο καλα με το κλοκαρισμα γιατι συνεχεια βρισκω προβληματα, οσο για την ψυξη ισχυουν οτι ειπα στον dimisd. ερχεται μια υδροψυξη.

παιδες απο οτι μου λετε δεν αξιζει να αλλαξω επεξεργαστη. αν αλλαξω και μητρικη τι μου προτινεται σε amd, παιζω πολλα παιχνιδια γιατι εχει σχεση με την δουλεια μου και χρειαζομαι κατι καλο, οχι τελειο αλλα καλο.

ευχαριστω και συγνωμη για την πολυλογια :101:

Link to comment
Share on other sites

εγω ελεγα για διπυρηνο amd οχι intel οι διπυρηνοι δεν θελουν ddr2? γιατι αν θελουν ειμαι για + 100 περιπου ευρωπουλια

Απο τη στιγμη που της AMD οι διπυρινοι βγαινουν σε socket 939,

δουλευουν με DDR1.

Mε τον ερχομο του AM2 socket οι DDR1 γινονται παρελθον :095:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει και σπουδαίος λόγος να έχεις διπλάσια cache. Διαφορές στην ταχύτητα δε θα τις καταλάβεις "με γυμνό μάτι" :002:

Οπότε αν σου φαίνονται πολλά τα λεφτα για 4400+ βάλε 4200+ και δε θα χάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει και σπουδαίος λόγος να έχεις διπλάσια cache. Διαφορές στην ταχύτητα δε θα τις καταλάβεις "με γυμνό μάτι" :002:

Οπότε αν σου φαίνονται πολλά τα λεφτα για 4400+ βάλε 4200+ και δε θα χάσεις.

Δεν θα συμφωνησω.Διαφορες θα δει τοσο σε παιχνιδια οσο και σε

εφαρμαγες.Απο την αλλη οι opteron ειναι σχετικα δυσευρετοι για αυτο

και δεν τους προτεινα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.