Jump to content



Τι ν'αγοράσω???


ioadia1442169087

Recommended Posts

Καλησπέρα φίλοι μου.Θα ήθελα την βοήθεια σας όσον αφορά στο ποιά μητρική να αγοράσω με το Intel® 975X.

Σχεδόν εχω καταλήξει στην Gigabyte GA-G1975X αλλα σαφώς θέλω και την δικιά σας άποψη.

Περιμένω τις εκτιμήσεις σας.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι κι αλλιως δεν κυκλοφορει αλλη με το 975 τουλαχιστον εδω Ελλαδα και για socket 775.Για 479 με yonah παντως... http://trend4pc.de/ Γιατι τα καλα mobo ιντελ ειναι παντα ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ???Ενω ας πουμε με 135€ εχεις παρει το κορυφαιο mobo για AMD(DFI δλδ)

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και μια φωτογραφια για να δείτε το motherboar και απο κοντα.

motherboard_productimage_ga-g1975x_big.jpg

Οσον αφορά τις επιδόσεις της κάρτας έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια,οπως και για την asus.

Απλα το διλλήμα μου εγγυται στο γιατί asus και όχι την συγκεκριμένη gigabyte?

τόσο καλύτερη και αξιόπιστη είναι η asus?

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και μια φωτογραφια για να δείτε το motherboar και απο κοντα.

Οσον αφορά τις επιδόσεις της κάρτας έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια,οπως και για την asus.

Απλα το διλλήμα μου εγγυται στο γιατί asus και όχι την συγκεκριμένη gigabyte?

τόσο καλύτερη και αξιόπιστη είναι η asus?

Μεγιές μεγιές και καλορίζικη... Καλοδούλευτη να είναι... :)

Να δούμε κα κάνα αποτέλεσμα...

Link to comment
Share on other sites

Μεγιές μεγιές και καλορίζικη... Καλοδούλευτη να είναι... :)

Να δούμε κα κάνα αποτέλεσμα...

Σ'ευχαρστώ φιλε μου να είσαι καλά.

Δεν την αγόρασα ακόμα αυριο σκέφτομαι να την παραγγείλω και ήθελα απλα μια τελευταια γνώμη,Μόλις την πάρω πάντως θα την τεστάρω και θα σας στείλω και τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαρστώ φιλε μου να είσαι καλά.

Δεν την αγόρασα ακόμα αυριο σκέφτομαι να την παραγγείλω και ήθελα απλα μια τελευταια γνώμη,Μόλις την πάρω πάντως θα την τεστάρω και θα σας στείλω και τα αποτελέσματα.

Με το καλό τότε... Οποσδήποτε να πείς γνωμες και εντυπώσεις... Από πού θα την παραγείλεις;

Edit:

Όσο για την Asus που σου προτείνουν οι προηγούμενοι δεν χωράει αμφισβήτηση, σε σχέση βέβαια με την Gigabyte.

Link to comment
Share on other sites

asus με κλειστά τα μάτια... απλα ποιότητα αξιοπιστία service... τώρα για το μοντέλο αυτο που σου είπε ο ΤhorLite είναι κορυφη!!!!

Υπάρχει κανένα συγκρητικό ανάμεσα σε αυτές τις 2 μητρικές?

Η έτσι απλά προτιμάτε όλοι asus επειδή είναι ηχηρό όνομα στο χώρο των υπολογιστών.

Υ.Γ δεν είμαι εχθρός της asus,προς θεού.

Αλλωστε και αυτην την στιγμή που μιλάμε εχω asus (p5ad2 -e premium) και παlιότερα είχα πολλές asus.

Το συγκεκριμενο όμως board της gigabyte εκτώς το οτι έχει αποκομίσει πολλές διακρίσεις απο πολλά περιοδικά θελώ να πιστευω οτι αν δεν υπερτερει τοτε σίγουρα δεν υστερεί αλλα και δεν έχει να ζηλέψει τίποτα απο αυτο το μονέλο που προτείνει ο

ΤhorLite.

Επιστρέφω τώρα στο θέμα αξιοπιστίας.

Είμαι κάτοχος μια Αsus ax800xt όταν την πρωτοαγόρασα 700€ μου παρουσίασε προβλημαα τεράστιο σε βαθμό που χρειάστηκε να μου την αντικαταστήσουν με καινούρια.

σήμερα με τα απο 1 χρόνο και 2 μήνες παλι στην ίδια κάρτα χάλασε ο ανεμιστήρας με αποτέλεσμα να αγοράσω ένα artic cooling για να την ψύχω.

Που θέλω να καταλήξω?

Οτι φίλοι μου πολλές φορές το θέμα αξιοπιστίας είναι καθαρά θέμα τυχης ή είναι αυτό που λέμε<< να μην σου τύχει>>!!!

Link to comment
Share on other sites

το θέμα αξιοπιστίας είναι καθαρά θέμα τυχης ή είναι αυτό που λέμε<< να μην σου τύχει>>!!!

Είναι και μπορεί να συμβέι και στις καλύτερες αλλά και ακριβότερες μάρκες... Έκανα ένα (πρόχειρο) search και δεν βρήκα κάποιο συγκριτικό μεταξύ αυτών.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.