Jump to content



Νέο σπίτι,νέο monitor


morius

Recommended Posts

Eπειδή τυχαίνει να έχω την LG 1720B θα σου πώ την άποψή μου.

Σε Desktop - παιχνίδια η οθόνη είναι Αστέρι και τα χρώματά της είναι άψογα αλλά δεν έχεις και πολύ καλές γωνίες θέασης.....

Σε DVD όμως είναι σχεδόν χάλια αφού τα χρώμματα είναι πλαστικά και το Interpolation που κάνει δε βοηθάει σε τίποτα......

Από μούρη όμως απλά :worship: :worship: ΄... Εχει πολύ καλό DESIGN και αποτελεί μπιμπελό για τον χώρο σου......

Επειδή όμως τα δικά μου κρητήρια είναι διαφορετικά από τα δικά σου θα σου βάλω έναν πίνακα βαθμολόγησης ανά κατηγορία με άριστο το 10.....

Χρώματα (Desktop - GAMES) = 9

Aπόκρινση (GAMES) = 9

Γωνίες Θέασης = 7

DVD (Χρώματα) = 6

DVD (Συνολική απεικόνιση) = 7

Contrast = 8

Brightness = 8

Απεικόνιση Μαύρου = 8

Eυκολία Ρυθμίσεων - Μενού = 10

ΣΧΕΣΗ ΑΠΟΔΟΣΗΣ / ΤΙΜΗΣ = 7

Εγκύηση 0 PIXEL = 10"

ΜΟΥΡΗ = 10"

DVI = OXI

***** Αρα για DVD δεν την προτείνω, αλλά έτσι και αλλιώς αν πάς σε χαμηλές αποκρίνσεις μάλλον σε ΤΝ κατηγορία θα πέσεις......

Αν μπορείς να διαθέσεις 500 Εuro ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΗ ΑΓΟΡΑ ΤΗΣ LG 1920P

Aυτά τα ολίγα........ :D;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SlotKiller [Σήμερα, στις 12:12]

Αυτο ακριβως ειναι το προβλημα....... του morius.... εγω παω για 19!

Και πολυ καλα θα κανεις :D

Η τσεπη ειναι που κανει το κουμαντο κι ο morius πρεπει να παρει ο,τι καλυτερο μπορει με το budget που εχει (ειτε ΤΝ ειτε PVA).

Link to comment
Share on other sites

Dagalidis i know για τις ταινίες,αλλά είναι πολλή ωρέα:inlove:

Τώρα ειμαι 70% στην LG 1915S και 30% LG 1720B

Δεν ξέρω:cry:

Ακούστε φάση τώρα μπαίνω στο e-shop κοιτάω την 1915S 388(πολύ καλή τιμή)

Πέρνω πριν από 5 λεπτά τηλ τα Multirama και μου λέει 445

Καλά 57 παραπάνω:blink: :blink: :blink:

Dagalidis θα προτίμαγες την δική σου ή την 1915S?????;:p

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να έκανε ΜΟΝΟ 324 αλλά δεν ξέρω αν πρόσεξες κάτω κάτω ότι οι τιμές αυτές δεν συμπεριλαμβάνουν Φ.Π.Α,ενώ στο e-shop είναι με Φ.Π.Α. και βγαίνει 6 παραπ'ανω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morius [Σήμερα, στις 13:05]

Μακάρι να έκανε ΜΟΝΟ 324 αλλά δεν ξέρω αν πρόσεξες κάτω κάτω ότι οι τιμές αυτές δεν συμπεριλαμβάνουν Φ.Π.Α,ενώ στο e-shop είναι με Φ.Π.Α. και βγαίνει 6 παραπ'ανω

Το ξέρω. 382 τελική τελική...

Link to comment
Share on other sites

Bρε χτύπα την 1720Β να ησυχάσεις....... Θα έχεις και την χαρά να την καμαρώνεις.....:D :D

ΕDIT ..... 400 Euro μαζί με ΦΠΑ βγαίνει η LG1720B από ΓΕΡΜΑΝΟ - MULTIRAMA.......

http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=TFT1517&cp_id=25500

Link to comment
Share on other sites

Και με το θέμα "ταινίες" τι θα κάνω

Εσύ δεν έχεις problem,σωστά:p :p :p

Από games δεν θα πολιασχολεύμε:confused:

Ξέρετε τι θα ήθελα?????

Μία οθόνη με σχεδιασμο τις 1720Β χαρακτηριστικα μίας Ειζο(όποια και να είναι),εγύηση zero-pixel,το λιγότερο 17",τώρα από θέμα χρημάτων:hmm: περίπου στα 400

Πολλά δεν ζητάω?????:cry:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.