Jump to content



Πρόβλημα με την ethernet της A8N-SLI DELUXE


Theo.gr

Recommended Posts

Μετά από την τελευταία φορά που "πέρασα" τα Windows στο pc όταν "πηγαίνω" στο παράθυρο Συνδέσεις Δυκτίου δεν εμφανίζει την μία από τις θήρες ethernet (όχι την Marvell αλλά αυτή που δίνει το chipset). Δοκίμασα να αλλάξω drivers, έβαλα και της Nvidia και της Asus αλλλά δεν έγιεν τίποτα. Πως μπορώ να το διωρθώσω το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει ένα ερωτιματικό αλλά όχι για την ethernaet αλλά για έναν raid controler που δεν έβαλα τα drivers του επειδή δεν το χρειάζομαι. Επειδή έχω ελληνική έκδοση του λειτουργικού αν εννοείς το παράθυρο "Συνδέσεις Δικτύου" μου εμφανίζει μία την σύνδεση από τις δύο.

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει ένα ερωτιματικό αλλά όχι για την ethernaet αλλά για έναν raid controler που δεν έβαλα τα drivers του επειδή δεν το χρειάζομαι. Επειδή έχω ελληνική έκδοση του λειτουργικού αν εννοείς το παράθυρο "Συνδέσεις Δικτύου" μου εμφανίζει μία την σύνδεση από τις δύο.

εάν όντως σου βγάζει μόνο την μία από της δύο συνδέσεις και μου λες οτί στο ΒΙΟΣ ( και πολιτεία:030: ) σου έχει την κάρτα ενεργοποιημένη τότε μάλλον είναι Κλαθμένη *ΧΙΚ* η κάρτα σου:030: ...δοκίμασε το στην δεύτερη που έχει η μητρική γιατι και εγώ έχω την A8N-SLI Premium που είναι στην ουσία το ίδιο board αλλά με παθητική ψήξη.....δεν μου κόλαει κάλα αυτό με τό ότι "ναι στο ΒΙΟΣ είναι αλλά δεν είναι στα πατζούρια" δεν παίζει ρόλο το ότι είναι άλλη γλώσσα....δοκίμασε και την δεύτερη και μετά δοκίμασε κάρτα PCI και πές μου:006: :006:

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίγω καινούριο thread θα κάνω την ερώτηση στο παρών.

Ξέρει κανείς ποιο είναι το τελευταίο bios που έχει βγει για την A8N-SLI DELUXE?

γιατί δεν μπαίνεις στη σελίδα της ASUS να δείς ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.