Jump to content



ASROCK 775TWINS-HDTV R2.0


Darkus

Recommended Posts

Καλησπέρα τσακαλοι

Λοιπον

Σκεφτόμενος την αλλαγη στη πλαστιγγα υπερ της intel και των conroe σκεφτηκα πως μαλλον ειναι καιρος να σκεφτομαι την αλλαγη στρατοπεδου.Ψαχνοντας λοιπον σε ελληνικα και ξενα sites βρηκα την παρακατω μητρικη

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.528353

Το παραξενο με αυτη τη μητρικη ειναι τοσο η υποστηριξη ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗ ASROCK conroe αλλα και μνημης ddr+ddr2

Σκεφτομενος λοιπον αυτο αλλα και τη πολυ χαμηλη για intel συστημα μητρικη θα ηθελα να ρωτησω!Ειναι δυνατο να δουλεψω πανω της εναν 6300 με απλη ddr?Συγκεκριμενα την 2gb 2*1gb GSkill F1-3200PHU2-2GBNS .

Eπισης αν χρησιμοποιηθει απλη ddr ποσο μειωνεται η δυνατοτητα overclocking της μητρικης?

Θελω να πω πως οι 6300 κλοκαρουν πολυ ψηλα και φτανουν πολυ κοντα και στο διπλασιασμο του αρχικου fsb αλλα τα εμποδια σε υψηλο Oc ερχονται απο τη ποιοτητα της μητρικης και των μνημων!Σιγουρα βεβαια δε μιλαμε καν για 1-1 τις μνημες ddr εξ αρχης.

Ειναι τα παραπανω εφικτα?

Ας πουμε για στοχο τα 2,7 ghz!Γιατι το να δωσω 200+ ευρω για μητρικη intel αλλα 250+ για μνημες δε το βλεπω!Καλοι οι conroe αλλα οχι και να ξηλωθουμε κιολας.Υπαρχουν και οι λυσεις των Χ2 αλλα για τη στιγμη ΠΙΣΤΕΥΩ πως ειναι υπερτιμημενες σε σχεση με τους conroe και σωζωνται λιγο απο το διαχρονικα υψηλοτατο κοστος-χαρατσι των μητρικων για intel cpus.Oμως εφτασε η ωρα που θα πρεπε να αρχισουν να μπαινουν και αυτοι στο χρονοντουλαπο και να ερχεται σιγα σιγα η νεα γενια amd.Για αυτο plz απαντηστε μονο σε οτι αφορα conroe και μη αρχισετε με το υπαρχουν και οι amd!Amdας φανατικος ειμαι και εγω αλλα πιο φανατικος ειμαι με το συμφερον μου!:042:

επισης σε αντιθεση με πολλους τρεφω ιδιαιτερα θετικες εντυπωσεις για μητρικες της asrock αφου παντα δινουν πολλα περισσοτερα απο αυτο που κοστιζουν.:007:

Ευχαριστω

:028:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.