Jump to content



LG 1970H-BF ή PHILIPS 190X6FB ;


Prof_Chaos

Recommended Posts

LG 1970H-BF

Είσοδοι σήματος: VGA, DVI

Έυρος χρόνου απόκρισης: 8

Μέγεθος: 19,0 "

Μέγιστη ανάλυση: 1280X1024

Dot Pitch: 0,29 MM

Οριζόντια συχνότητα σάρωσης: 83 KHZ

Κάθετη συχνότητα σάρωσης: 56 - 75 HZ

Κατασκευαστής: LG

Φωτεινότητα: 300

Αντίθεση: 1600:1

Γωνία θέασης: 160/160

Χρόνος απόκρισης: 8

Εγγύηση: 3 έτη

PHILIPS 190X6FB

Τύπος Οθόνης: Οθόνη LCD SXGA 19΄΄ με LightFrame DR με 16Μ χρώματα.

Μέγεθος Ορατής Επιφάνειας:376.3mm X 301.1mm

Μέγιστη ανάλυση: 1,280 x 1,024 στα 75 Hz.

Προτεινόμενη ανάλυση: 1280 x 1024 στα 60 Hz.

Μέγεθος κουκίδας:0,294 x 0,294 χιλ.

Χρόνος απόκρισης:8 ms.

Κοντράστ: 700:1.

Φωτεινότητα: 300 nit.

Γωνίες θέασης:Οριζόντια: 160, Κατακόρυφα: 160.

Είσοδος Σήματος: Αναλογική 15pin D-Sub,DVI-D.

Έξοδος ήχου:Στερεοφ. ήχος (υποδοχή 3,5 χιλ.)

USB:USB 2.0.

Οριζόντια συχνότητα: 30 - 83 kHz.

Κατακόρυφη συχνότητα: 56 - 76 Hz.

Ηχεία:2 στερεοφωνικά ηχεία 3W RMS ενσωματωμένα.

Πιστοποιήσεις:Σήμανση CE, E2000, EMC, Energy Star, FCC-B, UL, CSA, MPR-II, Χαμηλή εκπομπή, SEMKO, T?V-Ergo .

Κατανάλωση:41 W.

Διαστάσεις:436 x 444 x 181 χιλ.(Ύψος,Βάθος,Πλάτος με τη βάση).

Βάρος:7,2 Kg.

Εγγύηση: Perfect Panel 3 χρόνια

Παιδιά εχω μπερδευτεί γιατι είχα την 1917s και δεν ημουν ικανοποιημένος απο τα χρώματα και τώρα διστάζω να πάω ξανά σε LG αν και το πιο πάνω μοντέλο φαίνεται καλύτερο απο αυτό της philips..H ουσιαστική διαφορά τους ειναι στην αντίθεση(1600:1 η LG και 700:1 η Philips)

Εχει πάρει κανεις κάποια απο τις 2 οθόνες να μου πεί εντυπώσεις.;Απο τιμή και οι 2 παίζουν κοντά στα 330ευρώ και δεν θέλω να πάω παραπάνω..Οποια απο τις 2 και να πάρω θα συνδεθεί με DVI..Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα πολλοί εδώ μέσα έχουμε πάρει τη philips, η οποία είναι αστέρι σε DVI. Γενικά πάντως να ξέρεις ότι συνήθως οι LG βγάζουνε πιο πολλά προβλήματα{καμμένα πιξελ και τέτοια} αν μπορούσεσ να βρεις στο google κάποιο συγκριτικό μεταξύ τους ....

Link to comment
Share on other sites

τα έχω διαβάσει αυτά πλην των γερμανικών που ειναι για την LG...δεν ξέρω γερμανικά :(

Tι να πώ η αντίθεση 700/1 και 1600/1 της LG θα έχει μεγάλη ουσιαστική διαφορά;Την εχει πάρει κανείς αυτή της LG να μας πεί εντυπώσεις;

Επίσης απο την 1917s που είχα η philips ειναι σαφώς καλύτερη στα χρώματα;ρωτάω γιατι εχω δεί οτι την έχουν πάρει αρκετοι!

Στον γούγλη δύσκολα τα πράγματα δεν βρήκα κανένα συγκριτικό μεταξύ τους,.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα επαιρνα την LG. Πιστευω τα χαρακτηριστικα της ειναι καλυτερα. Οσο για τα καμμενα pixel, ναι ισως σου εμφανιστουν, αλλα θα στην αλλαξουν με καινουρια αμεσως. Εχω κι εγω LG και το ιδιο ειχα κανει οταν ειδα 1 καμμενο pixel!

Link to comment
Share on other sites

σήμερα ανοιξα το τοπικ σήμερα πήγα στο εσοπ και πήρα την philips..πανέμορφη ζωντανά χρώματα και ωραίο design..ειμαι πανευτυχής!!!Την συνέδεσα απευθείας με DVi και έχω να πώ οτι ειναι η νύχτα με την μέρα οσο αναφορά την LG 1917s...καμία απολύτως σχέση!!!!

Link to comment
Share on other sites

μεγειά, χαίρομαι που σου άρεσε

απο το μεσημέρι που την πήρα στα χέρια μου δεν την χορταίνω..value for money αγορά σίγουρα..Είχα κάποιους ενδιασμούς για ελλατωματικές οθόνες απο philips οσο και after sales πολιτική που είχα διαβάσει απο διάφορα φορουμς, αλλα ευτυχώς η οθόνη ειναι αστέρι και δεν έχει κανένα πρόβλημα..

Το ξαναλέω οτι η διαφορά απο την LG 19αρα LCD που είχα ειναι πολύ μεγάλη.Δύσκολα θα ξαναγυρίσω σε LG..

Link to comment
Share on other sites

σήμερα ανοιξα το τοπικ σήμερα πήγα στο εσοπ και πήρα την philips..πανέμορφη ζωντανά χρώματα και ωραίο design..ειμαι πανευτυχής!!!Την συνέδεσα απευθείας με DVi και έχω να πώ οτι ειναι η νύχτα με την μέρα οσο αναφορά την LG 1917s...καμία απολύτως σχέση!!!!

Ετσι μπραβο Μην τρελαθουμε .. Καμια σχεση με την LG Εκανες αριστη αγορα:002:

Link to comment
Share on other sites

απο το μεσημέρι που την πήρα στα χέρια μου δεν την χορταίνω..value for money αγορά σίγουρα..Είχα κάποιους ενδιασμούς για ελλατωματικές οθόνες απο philips οσο και after sales πολιτική που είχα διαβάσει απο διάφορα φορουμς, αλλα ευτυχώς η οθόνη ειναι αστέρι και δεν έχει κανένα πρόβλημα..

Το ξαναλέω οτι η διαφορά απο την LG 19αρα LCD που είχα ειναι πολύ μεγάλη.Δύσκολα θα ξαναγυρίσω σε LG..

Χάλια after-sales πολιτικη? Το ξέρεις ότι η οθόνη αυτή μου έκανε κουλά? 2 φορές μου την άλλαξαν, μάλιστα 2 φορές, και την επόμενη μέρα μου έφερναν με κουριερ με δικά τους έξοδα ολοκαίνουργια οθόνη. Μη τρελαθούμε, έχουν τη καλύτερη after-sales εξυπηρέτηση που έχω δει ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

Μεγειες! Η διαφορα που βλεπεις σε σχεση με την προηγουμενη σου οθονη οφειλεται κυριως στη συνδεση DVI. Ισως και τα καλυτερα χαρακτηριστικα.

Αλλα μην νομιζεις οτι συγκριτικα με την LG που ανεφερες πιο πανω οτι εχει τοση διαφορα ;) Αντιθετως θα ελεγα.

Οπως και να εχει, καλη θεαση :)

Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτη άριστη επιλογή :098:

Ενα πράγμα μόνο σκεύτομαι... :115: :115: ... μήπως θα πρέπει να μας βγάλει κανένα ποσοστό η PHILIPS για τις πωλήσεις της εν λόγο οθόνης μιας και τησ έχουμε κάνει τρομερή διαφήμηση,

και ελπίζω η LG να μην ζητήσει διαφυγόντα κέρδη....:104:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.