Jump to content



Βοήθεια για αντιγραφή dvd!


stackeras

Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Χρειάζομαι την βοήθεια σας γιατί αρχίζει να μου την δίνη πολύ το αρχαίο pc μου!

Γενικά είναι ένας προϊστορικός P4 1.6 με 512 SDRam και 1 WD80JB και έναν 60ri Maxtor!

Το πρόβλημα είναι ότι όταν γράφω σε dvd από τον σκληρό κυριολεκτικά σέρνεται ΌΛΟ το μηχάνημα! Δεν ανοίγει τίποτα! Το DVD-RW είναι DMA κανονικά και τα έχω συνδεμένα στο pc έτσι...

Primary

Master --> WD80JB 80GB 8MB buffer Win and programms

Slave --> Maxtor 60 GB 2MB buffer Warehouse

Secontary

Master --> DVD-RW NEC 3510AW

Slave --> Lite-On DVD-ROM

Όταν γράφω το dvd γράφω με 8x και γράφω σχεδόν πάντα μονο από τον έναν σκληρό και όχι και από τους 2 ταυτόχρονα! Το buffer του Nero είναι στον πρώτο σκληρό όπως και τα Win τα προγράμματα κτλ! Ο οποιος πρώτος σκληρός έχει 3 Partision! 12Gb τα Win προγράμματα και με (Page file 1.5Gb) και αλλα 2 partision το 1 για τα downloads που θα γίνουν dvd και το άλλο για τα games!

Tnks για την προσοχή σας περιμένω απάντησης! Καλο 15 Αύγουστο σε όλους και όλες!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.