Jump to content



Budget pc με Conroe 6300.


svizi1442169086

Recommended Posts

Καλησπέρα,

στην προσπάθειά μου να φτιάξω ένα σύστημα για ένα φίλο με συγκεκριμένα λεφτά, βγήκα στην γύρα να ψάξω εξαρτήματα συγκεκριμένης αξίας. Θα ήθελα μια βοήθεια σε συγκεκριμένα πράγματα αν μπορείτε. Το σύστημα που σκέφτηκα είναι περίπου σαν αυτό:

Case : Acasa AK-ZEN01-BK ZEN-BLACK 50

Floppy Black : 7

Dvd-Rom : LG black 18

H.D. : W.D. 160GB SATA2 66

CPU : Core Duo 6300 202

M/B : ASROCK ConroeXFire 90

RAM : Twinmos Value 667Mhz 1Gb 100

Video Card : ? Τι να πάρω με περίπου 120 ευρώ;

Επίσης αν υπάρχει κάποια άλλη λύση σε motherboard και σε μνήμη θα ήταν ευπρόσδεκτη. Θα ήταν καλύτερα να πάρω ένα kit με 2x512;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

asrock 775 hdtv καλύτερα η την s3 της gigabyte 115 αν δεν κάνω λάθος και επίσης καλό είναι το κιτ 2-512 και μάλλον kingston μπας και τύχει σε κάνενα elpida chip

Την asrock δεν την βρήκα πουθενά. Την gigabyte την είδα στο mgmanager αλλά από ότι είδα υπάρχουν δύο με ένα "L" διαφορά στην ονομασία. Να ρωτήσω κάτι. Επειδή τα πράγματα θα αγοραστούν σε δόσεις από ένα μαγαζί, μπορούμε να πάρουμε μόνο την μητρική από κάπου αλλού και να την πάμε στο μαγαζί ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Την asrock δεν την βρήκα πουθενά. Την gigabyte την είδα στο mgmanager αλλά από ότι είδα υπάρχουν δύο με ένα "L" διαφορά στην ονομασία. Να ρωτήσω κάτι. Επειδή τα πράγματα θα αγοραστούν σε δόσεις από ένα μαγαζί, μπορούμε να πάρουμε μόνο την μητρική από κάπου αλλού και να την πάμε στο μαγαζί ή όχι;

Τι εννοάς?

http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=MotherboardsIntel&cp_id=113561 η μητρική

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι το σύστημα θα φτιαχτεί π.χ στο πλαίσιο. Θα το παραλάβει έτοιμο. Το πλαίσιο όμως δεν έχει την μητρική που εγώ θέλω να βάλω στο σύστημα. Μπορώ να την αγοράσω π.χ. από το multirama και να την πάω στο πλαίσιο να την βάλουν στο σύστημα;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.