Jump to content



Ποιον να διαλεξω?


graphist83

Recommended Posts

Καλησπερα

Θελω να φτιαξω ενα economy pc για μια φιλη μου η οποια εχει ελαχιστες απαιτησεις: Internet,word, excel και που και που κανα παιχνιδι να παιζει με αξιοπρεπεια χωρις να μας απασχολουν οι υψηλοι ρυθμοι frames σε υψηλες αναλυσεις κτλ.

Ειμαι αναμεσα σε 2 cpu καθως εχω μεινει λιγo πισω και δεν ξερω τις διαφορες τους.

1. INTEL CELERON D345J 3.06G 775 B

2. AMD SEMPRON 3000 64 B AM2

Ποιος ειναι γρηγοροτερος και που κατα την αποψη σας και κατι σημαντικο, ποιος εχει την καλυτερη θερμικη συμπεριφορα? Τελος εαν καποιος μπορει να προτεινει κατι καλυτερο θα ηθελα να το συζητησω.

Link to comment
Share on other sites

χψρίς 2η σκεψη τον sempron που ειναι και πιο γρήγορος αλλά και προσφέρει καλύτερες πιθανότητες μελλοντικής αναβαθμισης με φθηνες μητρικές.

επίσης ειναι πιο κρύος από τον celeron και λιγότερο ενεργοβόρος.

Link to comment
Share on other sites

γιατι αν παρει μια asrock και ενα σελερον θα μπορει μετα να βαλει ενα καλυτερο.. αλλα αν σε ενδιαφερει δες κ μεταχειρισμενα μπορει να σου βγει καλυτερο μηχανημα με τα ιδια λεφτα..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.