Jump to content



Αξιοπιστες μαρκες?


squid

Recommended Posts

Αν καταλήξεις σε maxtor πρόσεχε τις απομιμίσεις

:119: υπαρχουν απομιμισεις hdd?????????

πρωτη φορα το ακουω

εχουν περασει απο pc μου seagate, wd & maxtor

ο μονος που τα βαρεσε ηταν ο seagate

Link to comment
Share on other sites

Για την κατανάλωση παίζει να έχουν περίπου ολοι την ίδια..

Για τον θόρυβο δεν ξέρω :017:

Αν και πιστέυω οτι ολοι οι σκληρόι δίσκοι είναι αθόρυβοι με την τεχνολογία που έχει αναπτυχτεί

εεχω 2 160αριδες WD ο ενας ουτε που ακουγετε ο αλλος κανει ενα βουητο παναθεμα τον πολυ σπαστικο..

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι μαρκες εχουν εμφανισει προβληματα κατα καιρους.

Αυτο που πρεπει να μαθεις ειναι ποιες παρτιδες εχουν τα προβληματα. Π.χ. μπορει οι 160αρηδες της WD να βγαζουν προβληματα ενω οι 200αρηδες οχι. Αυτο βεβαια το μαθαινεις απο τα service η αν εχει γνωστο που τα εμπορευεται για να σου πει στατιστικα ποιες παρτιδες στελνονται πισω.

Εγω αυτη την τακτικη ακολουθω και ποτε δεν μου εχει μεινει δισκος στο χερι. Παλια με Quantum, μετα ΙΒΜ, WD και τωρα Maxtor.

Καλες αγορες :)

Link to comment
Share on other sites

Επισης ολοι πανω κατω ιδιο θορυβο κανουν (ή οχι?)

οχι.

Και ηθελα να το πω αυτο, εμενα πλεον το μοναδικο κριτηριο για επιλογη σκληρου δισκου ειναι να ειναι αθορυβος.

Το θεμα ειναι οτι και εκει δεν ειναι ευκολο να μαθεις ποιο μοντελο ειναι και ποιο δεν ειναι, ο καθενας οριζει διαφορετικα το "αθορυβος"

(οσο θυμαμαι οτι καποιοι ελεγαν αθορυβο τον 90αρη ανεμιστηρα Enermax ....)

Παντως ειναι πιο ευκολο απο το να μαθεις ποιος ειναι πιο ζημιαρης.

Ολες οι μαρκες εχουν εμφανισει προβληματα κατα καιρους.

Αυτο που πρεπει να μαθεις ειναι ποιες παρτιδες εχουν τα προβληματα. Π.χ. μπορει οι 160αρηδες της WD να βγαζουν προβληματα ενω οι 200αρηδες οχι. Αυτο βεβαια το μαθαινεις απο τα service η αν εχει γνωστο που τα εμπορευεται για να σου πει στατιστικα ποιες παρτιδες στελνονται πισω.

Εγω αυτη την τακτικη ακολουθω και ποτε δεν μου εχει μεινει δισκος στο χερι. Παλια με Quantum, μετα ΙΒΜ, WD και τωρα Maxtor.

Καλες αγορες :)

ε, πεστα και σε μας που δεν εχουμε τα μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.