Jump to content



Γνωμες για P5N32-SLI SE Deluxe


bfc_xxx

Recommended Posts

Κανω αναβαθμιση το pc μου σε Core 2 Duo και αλλαζω μονο mobo+cpu. Τα υπόλοιπα τα κραταω.

Θελω γνώμες για την P5N32-SLI SE Deluxe και οποιος ξερει ας μου πει τι διαφορες εχει με την P5N32-SLI Deluxe.

Link to comment
Share on other sites

Oτι γράφει sli σε Intel καλα ειναι να μην το προτιμήσεις ,. Απο την άλλη αν εχεις 2 κάρτες και θές οπωσδήποτε sli , Καλύτερα πάρε ενα i975 που ειναι δοκιμασμένα - clockaroun και κανουν και sli και crosfire . P5WDH ας πουμε .

http://www.asus.com/products4.aspx?modelmenu=1&model=1198&l1=3&l2=11&l3=248

Link to comment
Share on other sites

Δε με νοιαζει να κανω SLI η CF ουτε τωρα ουτε ποτε στο μελλον. Μια καρτα εχω Χ850 ΧΤ PE και θα την κρατησω οσο παει και αν αλλαχτει θα μπει παλι μονο μια καρτα.

Αυτο που με ενδιαφερει το mobo ειναι να εχει 2 pci (οχι κοντα στη καρτα γραφικων) και οπωσδήποτε δύο IDE καναλια.

Αυτο που μου αρεσει στο P5N32 ειναι ότι μπορει να ρυθμιστει η συχνοτητα της μνήμης ανα MHz.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά οι μητρικές με nvidia τσιπάκια δεν έχουν ιδιαίτερη ανταπόκριση,χωρίς αυτό να σημαίνει οτι δεν είναι καλές.Αν θές κάτι δοκιμασμένο κοίτα για φτηνή μητρική με 965.Πιστεύω οτι θα σε καλύψουν..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.