Jump to content



Προτασεις για 2.1!!


fanisk

Recommended Posts

Στην τελική πιστεύω οτι αν θες να ακούς στη διαπασών δεν κάνουν τέτοια ηχεία... Εκεί θες μεγάλα ηχεία με μεγάλη διάμετρο, π.χ. ηχεία στερεοφωνικού. Εγώ π.χ. το SONY σπάνια το βάζω πάνω από τη μέση και τα ηχεία έχουν δυνατό και καθαρό ήχο. Ηχεία για PC πιστεύω θα έχαναν πολύ σε ποιότητα... Αυτά είναι καλά για παιχνίδια και ταινίες. Για μουσική είπαμε, μεγάλα ηχεία...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν έχω ακούσει καλές κρητικές για τα ηχεία Altec Lansing, προσωπική εμπειρία δε έχω Από όσους ξέρω να το ψάχνουν για ηχεία κανένας τελικά δεν τα πήρε :hmm: για να τα ακούσω και εγώ. Πάντως εγώ από αυτά τα δύο θα προτιμούσα τα Creative.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SlotKiller

Παιδια δεν ξερω τι μου λετε πραγματικα....

Εκτος του οτι μολις τα ειδα ξερερωσα απο την ποιοτητα υλικων, τον παρακαλεσα να μου τα βαλει λιγο να τα ακουσω και ειχε τοσο μεταλικο ηχο που δεν αντεχα να τα ακουσω....

διπλα ειχε τα 5021, τα εβαλε και αυτα, δεν λεω... ποιοτικα, αλλα δεν τρελαθηκα κι ολας.... προτιμησα τα 250Δ που ηταν και πιο φθηνα!

ΕΔΙΤ: αααα και δεν ακουγα ΛΕΠΑ, ουτε στην διαπασον, στο πλαισιο τα ακουσα! ποσο διαπασον δλδ?

Τι να πώ... περίεργο! Μπας και ήταν το συγκεκριμένο σετ έτσι; Μπας και δεν τα είχανε σωστά ρυθμισμένα; τι να πώ...

Link to comment
Share on other sites

Δε μιλαμε για φθηνα! για 150Ε μιλαμε!

Μακη ισως δεν εχεις ακουσει ακομα τα καταλληλα ηχεια!

Τα ιδια ελεγα και εγω παλαιοτερα...

Τι να δωσω 150 ελεγα και να μην δωσω 200κατι και να παρω Β&W 602?

αλλαξα αποψη μολις ακουσα τα 5300 της logitech και τα S650/750.. δεν θυμαμαι ποια ακριβως!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα από τα OZAKI μου και τα Soundworks που είχα πριν που υποτίθεται παίζουν στην ίδια τιμή είναι μακράν καλύτερα... Μην ξεχνάς οτι παίζουν στη φτηνή κατηγορία. Δεν μπορείς να τα συγκρίνεις με ηχεία των 200κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Μα τα 250Δ ειναι η ακριβη εκδοχη των 2.1

Απο την αρχη μιλουσα για ηχεια που μπορεις να ακουσεις μουσικη!

Δε ξερω... ειμαι ατομο που ασχολειτε με την μουσικη και τον ηχο γενικοτερα και δεν συμβιβαζομαι με κατι τοσο μετριο (λανσινγκ 2100)....

Γουστα ειναι αυτα, παντα!

Αλλα παλι τα 150Ε δεν τα θεωρω τρελα λεφτα για ηχεια!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SlotKiller

Μα τα 250Δ ειναι η ακριβη εκδοχη των 2.1

Απο την αρχη μιλουσα για ηχεια που μπορεις να ακουσεις μουσικη!

Δε ξερω... ειμαι ατομο που ασχολειτε με την μουσικη και τον ηχο γενικοτερα και δεν συμβιβαζομαι με κατι τοσο μετριο (λανσινγκ 2100)....

Γουστα ειναι αυτα, παντα!

Αλλα παλι τα 150Ε δεν τα θεωρω τρελα λεφτα για ηχεια!

Το ξέρω και σε καταλαβαίνω απόλυτα μιας και τελευταία έχω αρχίσει κι εγώ να ψάχνωμαι με τη μουσική και τον ήχο αλλά είδες σε τι κατηγορία ψάχνει ο Φάνης... Φιλικά πάντα... :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ!!

Σιγα μην επαιρνα τοσο "λιγα" ηχεια...ειναι για τον αδερφο μου που δεν ασχολειται με τον ηχο κ μουσικη τοσο πολυ οσο τα games...

Εγω εχω Cambridge Soundowrks 4.1(300+ νομιζω οταν τα πρωτοπηρα?) και ακομα ενα τερατακι sub woofer κ τρεμει το τετραγωνο...θελω μπασο...πολυ μπασο!!Οχι ομως ξερο...για αυτο θελω πρωτα ποιοτητα κ μετα ενταση...

Τα επομενα μου θα ειναι τα Gigaworks μεσα στον επομενο μηνα...αν θα εχω τα χρηματα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αρχική απάντηση από SlotKiller

Οπα..... χιλια συγνωμη αλλα νομιζα πως μιλουσατε για τα Logitech 2100......

Τα Lansing τα εχω ακουσει και ειναι ΕΠΙΕΙΚΩΣ ΕΛAIΙΝΑ!!!!!

Τελικά έχεις εν μέρει δίκιο. Την τελευταία φορά που πήγα τον έβαλα να τα παίξει, έχοντας στο μυαλό αυτό που είπες για το "μεταλλικό" ήχο. Συμπέρασμα: Το woofer συνεχίζω να πιστεύω πως βαράει ενώ τα ηχεία έχουν όντως πολύ πρίμο ήχο. Εμ βέβαια! Από τέτοιους κόνους που να βγάλεις μπάσο ήχο;

Τα ηχεία παίζαν από ένα παλιό discman sony με το μπάσο στο full.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.