Jump to content



Αρίθμηση chip σε twinmos


morpheus

Recommended Posts

Σήμερα "αντάλλαξα" την Kingston DDR333 μου με την καινουρια Twinmos DDR400 απο το καινουριο PC της ξαδερφης μου (1χ512 και τα δυο). Το πηρε απο το e-shop και ΔΕΝ ειναι UTT (κωδικος 0453D). Το κακο ειναι οτι ενω η Kingston μου παιζει σε εμενα στα 200 με 2.7V στην Asus K8N της καδερφης μου δεν παιρνει τον διαιρετη 200 επειδη εχει SPD PC2700. (Y%$^&&(* ASUS). Αν ξερει κανεις καμια λυση, ας την πει, εχω βαλει το BIOS 1004 αλλα τιποτα, οποτε δουλευει στα 166.

Στα δικα μου τωρα το Twinmos ανεβαινει με 2.85V στα 223 memtest errorfree εκτος απο λιγα λαθη ανα πασο στα τελευται 32 MB ρα στο τελευταιο chipακι (480-512MB) τα οποια ειναι 2/πασο στα 210, 4-5 στα 220 και 30 στα 223. Βεβαια εκει σκαει η μητρικη μου μαλλον γιατι ξαφνικα χανω το πληκτρολογιο στα windows. Το θεμα ειναι αν μπορω να ξερω ποιο chipaki ειναι αυτο γιατι λογικα θα ειναι καποιο ακριανο που εχει αυτοκολλητα πανω του και δεν πατανε απευθειας οι αυτοσχεδιες ψυκτρες μου (πλακες χακλου με ασπρη θερμοαγωγιμη) για να βελτιωσω την ψυξη του και να ξαναπροσπαθησω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.